Jump to content



Πρόβλημα με drivers της ΑΤΙ.


armored

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Χθες άλλαξα μητρική και έβαλα την GIGABYTE GA-P35-DS3L.Αυτή η μητρική υποστηρίζει μνήμες ddr2 667/800/1066.Eγώ επειδή δεν είχα αλλες μνήμες έβαλα κάποιες ddr2 533 που είχα και δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα κατα την διάρκεια του φορματ και στην εκκίνηση των windows.Εγώ έχω την ati hd 3650 της sapphire και θέλησα να περάσω τους drivers τους καινούργιους τους 8.8.Τους περνάω κανονικά, κάνω restart αλλά δεν μπουτάρει και κολλάει την ώρα μετά που φορτώνει η μπάρa.Mπαίνω safe mode τους βγάζω, και μπουτάρουν κανονικότατα τα windows.E, λέω ας βάλω τότε τους drivers από το cd. Ωραία, περνάνε κανονικά κάνω restart αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα, κολλάει αμέσως μετά που φορτώνει η μπάρα.

Παιδιά I need your help!:help:

Link to comment
Share on other sites

Τις μνήμες τις τέσταρες?

Ναί αλλά δουλεύει (αποδίδει) η κάρτα χωρίς τους οδηγούς? ή υπολειτουργεί?

Δώσε την σύνθεση του μηχανήματος για να δούμε καταναλώσεις και εάν επαρκεί το trust 570watt ή όχι

Link to comment
Share on other sites

intel pentium 4 στα 3,6ghz (stock ειναι)

2 σληρούς έναν ide έναν sata

ati hd 3650 sapphire

giagabyte ga-p35-ds3l

2x 512mb dimms of ram at 533mhz

δεν του έχω κάνει καθόλου overclocking.

Παλια δούλευε μια χαρά με ένα 450watt startronix μόνο που τότε δεν είχα την ΑΤΙ.

Επιμένω πως δεν υπάρχει πρόβλημα στο τροφοδοτικό γιατί το πισι δουλεύει μια χαρά όταν δεν έχω εγκατεστημένους τους drivers της ΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.

Έβαλα μια παλιά κάρτα, nvidia geforce 6600, μαζί με τους 175.19 και μπουτάρει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αφοτου έβαλα την 6600, μου ήρθε μια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει που δεν λειτουργει η 3650.Έχω οθόνη crt.Οπότε αναγκαστικά την συνδέω στην κάρτα γραφικών με vga και όχι dvi.H 6600 είχε από μόνη της vga input επειδή είναι παλιά καρτούλα.Η 3650 δεν έχει, οπότε χρησιμοποίησα dvi to vga converter για να συνδέσω την οθόνη.Αυτό πιστεύω είναι το πρόβλημα, κάτι γίνεται με τους drivers.Θα μου πείτε βέβαια, ότι για αυτό το λόγο δεν μπουτάρει!?.Αλλά μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ.Πως το κατάλαβα? Όταν είχα την 3650 με τον converter την ώρα του μπουτ, την ώρα που κυλάει η μπάρα, δείχνει κάτι μπλε γραμμές...ενώ με την 6600 δεν δείχνει γιατί μάλλον την έχω απευθείας σε vga.Tι να σας πω.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δεν υποστήριζει ο catalyst και crasharei.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.

Έβαλα μια παλιά κάρτα, nvidia geforce 6600, μαζί με τους 175.19 και μπουτάρει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αφοτου έβαλα την 6600, μου ήρθε μια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει που δεν λειτουργει η 3650.Έχω οθόνη crt.Οπότε αναγκαστικά την συνδέω στην κάρτα γραφικών με vga και όχι dvi.H 6600 είχε από μόνη της vga input επειδή είναι παλιά καρτούλα.Η 3650 δεν έχει, οπότε χρησιμοποίησα dvi to vga converter για να συνδέσω την οθόνη.Αυτό πιστεύω είναι το πρόβλημα, κάτι γίνεται με τους drivers.Θα μου πείτε βέβαια, ότι για αυτό το λόγο δεν μπουτάρει!?.Αλλά μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ.Πως το κατάλαβα? Όταν είχα την 3650 με τον converter την ώρα του μπουτ, την ώρα που κυλάει η μπάρα, δείχνει κάτι μπλε γραμμές...ενώ με την 6600 δεν δείχνει γιατί μάλλον την έχω απευθείας σε vga.Tι να σας πω.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δεν υποστήριζει ο catalyst και crasharei.

Φίλε μου drivers είναι , πάνε στο site της amd-ati και κατέβασε ποιο παλιούς drivers ή στην τελική βάλε αυτούς που έχει το cd της vga .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με μόνο τους display drivers ? αν όχι τρέξε τους μέσα από το CD , εξερεύνησε το CD και θα τους βρεις ως display driver set up ή exe κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά ή αν θέλεις αφού κάνεις εγκατάσταση τους drivers μαζί με το ccc μπες με safe mode και βγάλε από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων το ccc ή από το run -->msconfig--> βγάλε από την εκκίνηση το ccc .

Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα την βρεις την λύση .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.