Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ερε μέλλον...

ΔΙαγωνισμός: Ποια παράγκα "την έχει" μεγαλύτερη!

Μπράβο παλικάρια.....Όλοι στην Αρένα που μας θέλει ο Νέρωνας....

Αφου δεν σας ικανοποιεί καμία παράγκα, γιατί τους δίνετε αξία;

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Το μπάσκετ είναι και παιχνίδι ψυχολογίας, μια φάση σε ένα κρίσιμο σημείο μπορεί να δώσει αέρα σε μια ομάδα και να κόψει το πόδια σε μια άλλη, πόσο μάλλον 2 -3 μαζεμένες σε ένα κομβικό σημείο. Άρα αυτά περί προσθαφαιρέσεων είναι αστειότητες.

Φυσικά και δεν περιμένω να αποδεχθεί κανένας βαμμένος Παναθηναϊκός ότι υπάρχει παράγκα στο μπάσκετ, όπως και κανένας βαμμένος Ολυμπιακός ότι υπήρχε ΠΑΡΑΓΚΑ και στο ποδόσφαιρο. Η κουκουβάγια πάντα βλέπει τα παιδιά της ομορφότερα από τα άλλα.

Και επειδή έχει πάρει 5 ευρωπαϊκά τι σημαίνει αυτό; Ότι πρέπει να κερδίζει αιώνια;

Εφέτος καλώς ή κακώς ο Ολυμπιακός έχει καλύτερους παίκτες και το απέδειξε στο κύπελλο (ουδέτερη έδρα) και στην Ευρώπη (έφτασε μέχρι τελικό).

Εδώ εσύ δεν παραδέχεσαι ότι τον έφτυσε, θα παραδεχθείς ότι υπάρχει παράγκα.... Έλεος :flag: :TD:

Κοίτα να δεις, βαμμένος δεν θεωρώ ότι είμαι, αλλά σίγουρα είμαι ένθερμος οπαδός.

Η συσχέτιση με τα Ευρωπαϊκά απλά ήταν για να δείξει ότι ένας ΠΑΟ που παίρνει ευρωπαϊκό δεν έχει ανάγκη από καμία παράγκα για το κατώτερο σε υλικό ελληνικό πρωτάθλημα. Αν δε θες να το δεχτείς, πάσο. Απόδειξη το κύπελο με 4 πόντους διαφορά ότι έχετε καλύτερους παίκτες; Οκ... Είναι πιο βάσιμη η σύγκριση με έναν αγώνα ή με τους 26 του πρωταθλήματος; Πραγματικά πιστεύεις ότι αν ο ΠΑΟ ήταν στο final four φέτος θα έχανε με τέτοια διαφορά από την Μπαρτσελόνα; Εκτός από Κλέιζα, Τεόντοσιτς και Τσίλντρες ποιοι είναι οι τόσο καλοί παίκτες που στο σύνολο τους να είναι καλύτεροι από του Παναθηναϊκού;

Δεν είναι ότι δεν παραδέχομαι ότι τον έφτυσε, αδυνατώ να το πιστέψω βασικά και άρα να το "δω". Εσύ βέβαια είδες και την χλαπάτσα. Μάλλον η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Θεωρείς ότι η εμφάνιση που έκανε χθες ο Ολυμπιακός στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο τον αντιπροσωπεύει; Γιατί για μένα αυτό συμβαίνει μία στις τόσες. Να βάζει 3/3 τρίποντα ο Μπουρούσης και μάλιστα το τρίτο εκτός ισορροπίας;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν κατάφερε να είναι στο final four, δεν μπορούσε να πάει...γιατί να αρχίσουμε τις θεωρίες, αν και αν...

Εβγαινε ο Μπατίστ και έκανε δηλώσεις εκείνες τις ημέρες για την ποιότητα των ομάδων που πήγαν στο final four και ότι αν βρισκόταν ο ΠΑΟ θα τις διάλυε όλες...γιατι άνθρωπέ μου δεν κατάφερες να πας και να τις διαλύσεις...τις έφαγες 2 φορες από την Ρεαλ μέσα-έξω, παρτιζαν, μαρούσι, Μπαρτσελόνα 2 φορές...ε δεν μπορεις κύριε Μπατίστ με 6 ήττες να κάνεις δηλώσεις αν ήμουν εγώ στο final four...αν αν αν

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, βαμμένος δεν θεωρώ ότι είμαι, αλλά σίγουρα είμαι ένθερμος οπαδός.
Βρε αγορίνα μου τι μου λες τώρα... Εδώ δεν παραδέχεσαι το Φτύσιμο του Διαμαντίδη, τι συζήτηση να κάνουμε από εδώ και πέρα; Και να πεις ότι δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν;

Για κοίτα μία [ame=http://www.youtube.com/watch?v=cLEYnDnE6Bo&feature=player_embedded]εδώ[/ame]. Αλλά ξέχασα και ο Golemac είναι παλιοχαρακτήρας, όπως ο Τεοντοσιτς, όπως και ο Κλέιζα.

... δεν έχει ανάγκη από καμία παράγκα για το κατώτερο σε υλικό ελληνικό πρωτάθλημα.
Και αυτά εδώ από μια πρόχειρη αναζήτηση στο youtube τι είναι;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=C-Tw_EqtAsk&feature=related]λινκ[/ame], [ame=http://www.youtube.com/watch?v=F0QKRtQOVJM&NR=1]λινκ[/ame], [ame=http://www.youtube.com/watch?v=N5v0mmNpWZw&feature=related]λινκ [/ame]Θες και απο ΣΕΦ [ame=http://www.youtube.com/watch?v=U5CazALebNY&feature=related]λινκ[/ame], [ame=http://www.youtube.com/watch?v=gCB9evPJui4&feature=related]λινκ[/ame]; Θες το [ame=http://www.youtube.com/watch?v=tmer8zKb_UU&feature=player_embedded]χθεσινό[/ame]; Μόλις 5 λεπτά έψαξα και υπάρχουν άπειρα.

Και για να τελειώσω με το όλο θέμα (πραγματικά δεν ξανασχολούμαι γιατί πάει να γίνει προσωπικό και δεν θέλω) παραθέτω ένα απόσπασμα από άρθρο του contra.gr και ο νοών νοείτω.

Μέχρι το 29ο λεπτό δεν υπήρχε ούτε ψήγμα παραπόνου για τους διαιτητές. Ακολούθησαν τέσσερις φάσεις που επέτρεψαν στον Παναθηναϊκό να επιστρέψει και τον Ολυμπιακό να μην κρατήσει το προβάδισμα. Έγιναν βήματα πριν το απίθανο καλάθι του Σάρας, δεν μετρούσε σε καμία περίπτωση το χουκ του Μπατίστ καθώς ο Τσίλντρες διώχνει την μπάλα αφού είχε κτυπήσει στεφάνι μετά το ταμπλό (η φάση πάντως είναι πολύ δύσκολη για τους διαιτητές) και λίγο νωρίτερα η μπάλα βγαίνει καθαρά από τα πόδια του Διαμαντίδη αλλά ο διαιτητής που έλεγχε τις... πλάτες του Έλληνα γκαρντ και του Μπέβερλι, δεν είχε καμία εικόνα της φάσης, έδωσε άμεσα την μπάλα στον Παναθηναϊκό.

Η τέταρτη αφορά στο καλάθι και φάουλ (πέμπτο) του Τεόντοσιτς από τον Μπατίστ που ισοφάρισε σε 61-61 στο 35'. Το ριπλέι δεν βοηθάει για το αν ήταν επιθετικό ή όχι οπότε εκεί εμπιστεύεσαι τον διαιτητή που θεωρητικά διαθέτει καλύτερη οπτική γωνία. Αυτά.

ΥΓ εύχομαι στο ΣΕΦ οι οπαδοί να συγκρατηθούν και να δείξουν ψυχραιμία. Αρκετά συνέβησαν αυτές τις μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Βρε αγορίνα μου τι μου λες τώρα... Εδώ δεν παραδέχεσαι το Φτύσιμο του Διαμαντίδη, τι συζήτηση να κάνουμε από εδώ και πέρα; Και να πεις ότι δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν;

Για κοίτα μία

. Αλλά ξέχασα και ο Golemac είναι παλιοχαρακτήρας, όπως ο Τεοντοσιτς, όπως και ο Κλέιζα.

Και αυτά εδώ από μια πρόχειρη αναζήτηση στο youtube τι είναι;

,
,
Θες και απο ΣΕΦ
,
; Θες το
; Μόλις 5 λεπτά έψαξα και υπάρχουν άπειρα.

Και για να τελειώσω με το όλο θέμα (πραγματικά δεν ξανασχολούμαι γιατί πάει να γίνει προσωπικό και δεν θέλω) παραθέτω ένα απόσπασμα από άρθρο του contra.gr και ο νοών νοείτω.

ΥΓ εύχομαι στο ΣΕΦ οι οπαδοί να συγκρατηθούν και να δείξουν ψυχραιμία. Αρκετά συνέβησαν αυτές τις μέρες.

Φυσικά και δεν χρειάστηκε να ψάξεις και πολύ, ο κύριος toure7, έχει κάνει όλη τη δουλειά :p

Σαφώς και βιντεάκια "αδικιών" θα βρεις από αυτούς που είναι από κάτω τις περισσότερες φορές. Από αυτούς που νικάνε τις περισσότερες φορές βλέπεις μόνο βιντεάκια πανηγυρισμών... Αυτός που νικάει δεν θα κάτσει τόσο να ασχοληθεί και να ξεψαχνίσει τις φάσεις. Λογικό δεν είναι;

Ξαναλέω πάντως, ότι δεν είναι ότι δεν παραδέχομαι το φτύσιμο, απλά δεν μπορώ να το δεχτώ. Το σίγουρο είναι αυτό:

σε δυσκολες φασεις η διαιτησια επαιξε εδρα.Το ματς απ το -14 στο +9 -ή αναποδα αν θελετε- δε το πηγε ομως, σε καμια περιπτωση.

Δεν έχω τίποτα προσωπικό πάντως με κανέναν εδώ, έστω και αν είναι ολυμπιακός :p

Απλά μου φαίνεται αστείο να θεωρείται ότι υπάρχει παράγκα στο μπάσκετ και μάλιστα αντίστοιχη αυτής που υπήρχε/υπάρχει στο ποδόσφαιρο...

Link to comment
Share on other sites

κομματι απο το ιδιο αρθρο στο contra με αυτο που ειδα λιγο πιο πανω:

Για να μην σας κουράζουμε. Ο Παναθηναϊκός νίκησε επειδή θυσίασε περισσότερα από ότι ο Ολυμπιακός που αυτή την φορά έδειξε χαρακτήρα, σκληράδα, καρδιά για 29 λεπτά αλλά όχι για 40. Πήρε σφυρίγματα, δεν πήρε την νίκη μόνο λόγω των διαιτητών. Ούτως ή άλλως οφείλουμε να είμαστε συνεπείς σε όσα λέγαμε πέρυσι στον τελικό της Ευρωλίγκας. Τότε τονίζαμε ότι όντως η διαιτησία ήταν κακή για τον Παναθηναϊκό, η ανατροπή της ΤΣΣΚΑ δεν οφειλόταν μόνο σε αυτή αλλά στην αδράνεια των μετέπειτα πρωταθλητών Ευρώπης. Απόψεις για να συμφωνούμε ή διαφωνούμε.

Δεν ειναι σωστο να παραθετουμε απομονωμένα κομματια απο αρθρα γιατι χανετε η ουσια

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σωστο να παραθετουμε απομονωμένα κομματια απο αρθρα γιατι χανετε η ουσια

Πρωτού ξεκινήσεις τις ειρωνείες, καλό θα ήταν να διάβαζες προσεκτικότερα αυτό που αναφέρει ο συνομιλητής σου.

παραθέτω ένα απόσπασμα από άρθρο του contra.gr ...

Αναφέρω "απόσπασμα" και "πηγή"! Ώστε αν κάποιος ενδιαφέρεται να ρίξει μια ματιά, και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτού ξεκινήσεις τις ειρωνείες, καλό θα ήταν να διάβαζες προσεκτικότερα αυτό που αναφέρει ο συνομιλητής σου.

Αναφέρω "απόσπασμα" και "πηγή"! Ώστε αν κάποιος ενδιαφέρεται να ρίξει μια ματιά, και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Ρε boy ειλικρινα δεν ειρωνεύτηκα και συγνωμη αν βγηκε ετσι προς τα εξω.

Και για να τελειώσω με το όλο θέμα (πραγματικά δεν ξανασχολούμαι γιατί πάει να γίνει προσωπικό και δεν θέλω) παραθέτω ένα απόσπασμα από άρθρο του contra.gr και ο νοών νοείτω.

ΥΓ εύχομαι στο ΣΕΦ οι οπαδοί να συγκρατηθούν και να δείξουν ψυχραιμία. Αρκετά συνέβησαν αυτές τις μέρες

H γνωμη μου παρ ολα αυτα δεν αλλαζει.Βλεπεις και μονος σου ετσι που εχεις παραθεσει το κομματι απο το αρθρο ο αλλος δεν μπορει να βγαλει ενα συνολικο συμπερασμα.Αδικεις τους τους αρθρογραφους πανω απο ολα που το εγραψαν.

Μπορουσες εστω να βαλεις και το λινκ απο το αρθρο.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις τελικά κ@λόπαιδο ο Διαμαντίδης......μια απλή γροθίτσα στο στομάχι έφαγε. (0:26 slow motion)

καλά για τις υπόλοιπες φάσεις απλά ασχολίαστες.....δεν ισχύει τίποτε από αυτά που ισχυρίζονται.....φαουλ λέει Νίκολας σε Βούισιτς....χαχαχαχαχα....Το ταψί ήταν τόσο καθαρό που στο NBA φωνάζουν και IN YOUR FACE!:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ταψί ήταν τόσο καθαρό που στο NBA φωνάζουν και IN YOUR FACE!:hehe:

Ασε το ΝΒΑ ησυχο ρε γελοιε.

In your face φωναζουνε σε κανα καρφωμα ή σε κανα στεγνο τριποντακι στη μαπα του αλλουνου (2Κ regulations)... οχι στις ταπες...

Κανα "not in my house" πρεπει να εννοεις... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=J9xw_IbPtc8

Κουράγιο σε Χαλκιάδες, Παπαδόπουλους, και λοιπά μέλη της ελληνικής άμυνας :p

Ας μας λυπηθεί ο θεός...!

Ένα θετικό είναι ότι η Αργεντινή αγωνίζεται με την Ελλάδα την τελευταία αγωνιστική, και ίσως αν είναι ηδη περασμένη να παίξει χαλαρά:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.