Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Συγγνωμη δλδ δεν εχουμε δικαιωμα να σχολιασουμε τον χθεσινοβραδινο αγωνα?

Διαφωνεις με αυτα που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα?

Τι θελεις να ακουσεις δλδ?

Οτι ο γαυρος ηταν υπερηχητικός?Οτι τα σαρωσε ολα?

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε εσύ σωστά τα είπες..ο φίλος που έλεγε ότι δεν εμφανιστήκαμε στο γήπεδο όμως είναι μάλλον αυτό που σχολιάζει ο Ταμτάκος...

Μπορεί αμυντικά να ήμασταν σκορποχώρι, αλλά όπως είπα, και η τύχη μέσα στο παιχνίδι είναι. άμα ήταν μάγκες οι βέλγοι ας τα έβαζαν...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήμουν σαφής. Πρώτος εγώ σχολίασα την εμφάνιση της ομάδας. Χωρίς να θέλω να μπω τώρα στην διαδικασία ν' αρχίσω να ψάχνω σχόλια, παρατηρώ μια προσπάθεια για εμπαιγμό (είτε χάνει είτε κερδίζει) που ναι μεν είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την γνώμη του αλλά θα πρέπει να κρίνει όχι με βάση την Μπάγιερν και την Μπαρτσελώνα αλλά με γνώμονα το Ελληνικό πρωτάθλημα και την ομάδα που έχει να αντιπαρατάξει απέναντι στον Ολυμπιακό.

Γιατί εδώ, δυστυχώς και για σας αλλά και για εμάς, ο ΟΣΦΠ είναι Μπάγιερν και Μπαρτσελώνα. Όταν όμως τελειώνει το εδώ και αρχίζει το εκεί, ο ΟΣΦΠ είναι (το πολύ) Ξάνθη (συγνώμη αν προσβάλλω κάποια ομάδα) και οι άλλοι Οδυσσέας Κορδελιού.

Να γίνεται καλοπροαίρετος σχολιασμός το δέχομαι. Βλέπω την καμπούρα μου αλλά δυστυχώς είμαι η μόνη καμήλα (μαζί με τον ΠΑΟΚ βέβαια) σε αυτή την έρημο. Αν ψοφήσω κι εγώ, θα παίζουμε όλοι CL από τα Γ' προκριματικά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μίλησα για το χτεσινό.και μίλησα για την μια ομάδα που υπήρχε στο γήπεδο.οι άλλοι οι πουθενάδες που κέρδισαν δεν με απασχολούν.

Άρα πουθεναδες οι ibrahimovic, kavani κλπ πριν 15 μέρες....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι Ολυμπιακός, δεν είναι κακό να έχεις τύχη σ' έναν αγώνα. Πόσες φορές ελληνικές ομάδες έχουν χάσει από τύχη. Είναι φανερό ότι η ομάδα είναι ασύνδετη και θέλει πολλή δουλειά. Αλλά πως να κάνει δουλειά προπονητής όταν του χρόνου θα αλλάξει το 60-70% της ομάδας; Όλοι θέλουν από την πρώτη χρονιά Ευρωπαϊκή πορεία με νέα ομάδα κάθε νέα σαιζόν. Ε δεν γίνονται έτσι οι ομάδες.

Όσο για τον κάγκουρα, κάγκουρας μεν αλλά δείξτε μου έναν παίχτη αυτή τη στιγμή που έχει το γκόλ εύκολα.

Εξάλλου το 2ο και ειδικά το τρίτο ήταν πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική ομάδα είμαστε, τι θέλετε να κάνουμε; Ο Μαρινάκης μαζί με τα υπόλοιπα πήρε και το κόκκινο βιβλιαράκι του Κόκκαλη. Αντιγράφει ότι βλέπει μέσα.

Με Σιώβα και Σάμαρη βαριέμαι τη ζωή μου ακόμα κι όταν βλέπω superLEAGUE. Επιθετικά είμαι ικανοποιημένος. Σπανιότατα ο σύγχρονος Ολυμπιακός ήταν

πλήρης σε όλες τις γραμμές. Εμείς οι οπαδοί φωνάζουμε αλλά ως συνήθως μετρά η γνώμη του Χριστόγλου από τη δική μας. Δεν καταλαβαίνω, νομίζετε

πως επειδή είμαστε Ολυμπιακοί είμαστε ζώα όρθια;

Περί τύχης, ΔΕΝ γίνεται ελληνική ομάδα να κάνει κάτι στην Ευρώπη χωρίς τύχη και υποθέτω καλή διαιτησία. Το έπος του Άμστερνταμ δλδ πως έγινε;

Δεν είχε ισοπεδώσει ο Άγιαξ τον παο; Με την Πόρτο του τότε κορυφαίου DM Μόισες Έμερσον έβαλε τη σπόντα ο Μάρκος και μετά μάσαγε σίδερα η μπλε

ομάδα. Παραδείγματα υπάρχουν για όλες τις ομάδες μας.

Εγώ πάντως ρώτησα τον αδερφό μου τον Αύγουστο εάν θα προλάβει ο Τρινκέρι τον Μίτσελ πριν την "παρέλαση" ή όχι.

Τι σύνδεση να κάνει αυτός ο προπονητής με Ολαϊτάν και κάτι άλλους άγνωστους που έφερε;

Υ.Γ. Ο Νενέ φέτος γτ δεν έκλεισε ρε γμτ όπως τα άλλα καλοκαίρια;

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Περί τύχης, ΔΕΝ γίνεται ελληνική ομάδα να κάνει κάτι στην Ευρώπη χωρίς τύχη και υποθέτω καλή διαιτησία. Το έπος του Άμστερνταμ δλδ πως έγινε;

Δεν είχε ισοπεδώσει ο Άγιαξ τον παο; Με την Πόρτο του τότε κορυφαίου DM Μόισες Έμερσον έβαλε τη σπόντα ο Μάρκος και μετά μάσαγε σίδερα η μπλε

ομάδα. Παραδείγματα υπάρχουν για όλες τις ομάδες μας.

Εννοειτε πως διαφωνω εδω.

Πηγες και βρηκες ακραια παραδειγματα που οντως χρειαζοταν τυχη για να κερδισει ο παο.

Υπαρχουν αλλα ματς που κερδισε ο παο, που η τυχη δεν επαιξε κανενα ρολο.

Το ιδιο ισχυει και για τον γαυρο σε μικροτερο ισως βαθμο.

Τυχη χρειαζεται φυσικα αλλα με το να λες οτι ΔΕΝ γινεται αλλιως, μειωνεις απιστευτα τις ομαδες μας,που καποτε μετραγαν(μετραγε)αρκετα στην ευρωπη.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

τοση αναλυση πια για ενα απλο ματς.

Πειτε το αγχος τρακ αναδρομο ερμη απειρια ατυχια ,η αντερλεχτ εχασε καθαρες ευκαιριες για γκολ -η καλυτερα ο ρομπερτο τα επιανε- και ο οσφπ βγηκε 5 φορες μπροστα και εβαλε 3.

Κοινως οι αμυνες και των 2 μπαζανε.

Link to comment
Share on other sites

Αντίποινα για το Μεσολόγγι; που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, που ήταν αντίποινα για κάτι άλλο, και πάει τόσο μακριά αυτή η ιστορία που κανείς δεν ξέρει καν πως ξεκίνησε... Πλέον το πόσο αγαπάς την ομάδα σου μετριέται με πόσα ντου έχεις κάνει και πόσους έχεις πλακώσει...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Τυχη χρειαζεται φυσικα αλλα με το να λες οτι ΔΕΝ γινεται αλλιως, μειωνεις απιστευτα τις ομαδες μας,που καποτε μετραγαν(μετραγε)αρκετα στην ευρωπη.

Συγνώμη αλλά προφανώς αναφέρεσαι ειδικά στον παο, ποιες ομάδες; Οι οπαδοί του ευαγγελίζονταν ότι ήταν μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα ενώ εμείς ομολογουμένως είχαμε ως βαρίδι τις τότε

συνεχείς εκτός έδρας αποτυχίες. Εν πάσει περιπτωσει εγώ ομάδα δεν αλλάζω, με τύχη ή χωρίς...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "ευρωπαίος" που έχουν να λένε οι Παναθηναϊκοί.... εδώ στην Αγγλία ξέρουν κυρίως τον Ολυμπιακό, Rivaldo, Νικοπολιδη και Γιαννακοπουλο...

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "ευρωπαίος" που έχουν να λένε οι Παναθηναϊκοί.... εδώ στην Αγγλία ξέρουν κυρίως τον Ολυμπιακό, Rivaldo, Νικοπολιδη και Γιαννακοπουλο...

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Ο "Who is Giourkas" θα φταίει

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=22RJgVrKzfY]Panathinaikos - Manchester United 1-1 CL 2000-01 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "ευρωπαίος" που έχουν να λένε οι Παναθηναϊκοί.... εδώ στην Αγγλία ξέρουν κυρίως τον Ολυμπιακό, Rivaldo, Νικοπολιδη και Γιαννακοπουλο...

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Ελα ρε!Ξερουν τον Rivaldo???Ουοου..

Το λιγοτερο αστειο το επιχειρημα που χρησιμοποιεις,παιδικο.

OaOCvdT.jpg

Για αυτους τους λογους ο παο εθεωρείτο αξιομαχη ομαδα στα κυπελα ευρωπης.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου είπα τι ξέρουν από ελληνικό πρωτάθλημα, όχι τι έχει κάνει ο καθένας. Και τον Σισέ θα ξέρουν, αλλά δεν το θεωρούν σημαντικό προφανώς.

Τώρα αυτά τα παλαιά που βάζεις περιμένεις να τα ξέρουν? Ποτέ πήγε δηλαδή στους 8, ημιτελικό και τελικό?

Κάθε χρόνο βλέπουν champions league και Ολυμπιακό. Αυτά θυμούνται.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

edit:

Τωρα που εκατσα στον υπολογιστη να κανω και μια σημειωση.

Δεν ειπα οτι δεν ξερουν τον Παναθηναικο, εννοειται οτι τον ξερουν! Απλα ξερουν περισσοτερο και περισσοτεροι τον Ολυμπιακο, και ειναι λογικο για το λογο που εγραψα 2-3 γραμμες πιο πανω. Γι αυτο αμα δεις πιο πανω γραφω "κυριως τον Ολυμπιακο, Ριβαλντο (οτι εχει παιξει στον Ολυμπιακο εννοω και οχι σαν παιχτη) κλπ κλπ".

Επισης καποιοι δεν ηξεραν τον Καρεμπε και ξερουν τον Βάις, τι παει να πει αυτο;

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Τι στα κομμάτια εχουν πάθει στο ΣΚΑΙ και ρίχνουν λάσπη σε όλους,σε όλα και για ολα ;

Να χαρω εγώ σοβαρή δημοσιογραφία

Προβληματισμός για τον ορισμό του βοηθού Χαρίση στο ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΠΑΟ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.