Jump to content



Corsair Dominator 1142 89E


Jerry007

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά μόλις της πήρα. Είχαν έρθει πριν από 2 μέρες αλλά δεν ευκαιρούσα να πάω να τις πάρω. Καταρχήν λοιπόν μπράβο στη memoryc. Τώρα ανυπομονώ να πάω να τις δοκιμάσω. Με τη πρώτη ευκαιρία θα σας πω αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Για βάλτα αυτά κατά σειρά από το καλύτερο στο χειρότερο

ps Και έχεις δίκιο για το τι σημαίνει. Βρήκα αυτό

N = Micron

M = ProMoS

Y = Nanya

P = Powerchips

E = Elpida

Also found this

High binned Elpida chips seem to be a common choice now for high speed RAM from companies like Mushkin and Gskill. A friend of mine in the industry tells me that Elpida high bin chip can appear similar to D9's, but are able to handle voltage better...and last longer. They are also cheaper than Micron D9 chips.

Sorry παιδιά, δε μπορώ να τις αλλάξω τώρα και μέχρι να μπορέσω ψάχνω λίγο για να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αααα :) Καλοτάξιδες :p

Φίλε με όλη μου τη καρδιά, το επόμενο πράγμα που θα πάρεις, μακάρι να σου βγει διαμάντι.

Οι μνήμες φυσάνε. Όλα στα auto (ρεύματα, timmings) και χαλαρά στα 1178. Όταν έχω χρόνο θα σας πω περισσότερα, αλλά οι μνήμες για kit των 2χ2 έχουν ξεπεράσει τις προσδοκίες μου. Προτείνονται σίγουρα, η μόνη επιφύλαξη είναι ότι παίζουν πολλές παρτίδες, όπως με όλα τα προϊόντα και δε ξέρεις σίγουρα τι θα σου κάτσει, θέλει και λίγο τύχη. :)

edit για φωτο

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img518.imageshack.us/img518/9176/60099037bo6.jpg' alt='60099037bo6.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Για παράδειγμα εμένα φοράν Elpida και παίζουν επίσης (στις Transcend):

N = Micron

M = ProMoS

Y = Nanya

P = Powerchips

E = Elpida

Που ξερεις οτι φορανε Elpida τα δικα σου ? Θα μαλλον θα πεσανε απο παλια....

Ολα σχεδον τα καινιουργια 2x2 κιτακια φορανε powerchips...

Τα Micron υπήρξαν μονο σε 2x1 ddr2...στα 2x2 Δεν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.