Jump to content



Corsair Dominator 1142 89E


Jerry007

Recommended Posts

Μα να μην έχω τώρα να τις πάρω γα**

Φάτε τις πριν εξαντληθούν!!!

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=935522&page=3&category=69977727&catalog=20

Fixed κύριε μοντεράτορα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Εαν δε χρειάζεσαι 4GB (αν και στο μέλλον θα τα χρειαστείς..) είναι πάρα πολύ καλές.Διαλεγμένα D9GMH και τα 1200MHz έρχονται με περίπου 2.3V και cas5..Ψήνομαι να πάρω ένα kitάκι..

Παλιά, οι 9136C5D φορούσαν handpicked GMH. Τώρα όμως..;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είχαν πει και οι (επίσημοι) Corsairάδες στο XS μόνο στις Dominator 8500C5 άλλαξαν τα ic's και έβαλαν Powerchips (αν θυμάμαι καλά)..Οι άλλες Dominator διατήρησαν τα Micron..Τώρα εάν έκαναν καμια κουτσουκέλα και τα έβγαλαν τί να πώ? :D Ελπίζω πως όχι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγμένα D9GMH και τα 1200MHz έρχονται με περίπου 2.3V και cas5..Ψήνομαι να πάρω ένα kitάκι..

1200MHz με 2.3 και 5-5-4-5 πάνε τα περισσότερα από τα (8 στικάκια) Crucial Ballistix 667 μου :)

Αδιάλεχτα GMH που δεν κάνουνε 90 ευρώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για 2 giga μνήμης 89 ευρώ δεν το λες και προσφορά. Το κλακ αντίθετα του κυρίου moderatora φέρνεται καλό. Μια ερώτηση. Κόστη για μεταφορά στην Ελλάδα έχει DHL Express 19 ευρώ, FedEx 13 ευρώ και Registered Post στα 5 ευρώ. Το τελευταίο με τα 5 τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

1200MHz με 2.3 και 5-5-4-5 πάνε τα περισσότερα από τα (8 στικάκια) Crucial Ballistix 667 μου :)

Αδιάλεχτα GMH που δεν κάνουνε 90 ευρώ ;)

Συμφωνώ :) Τα Crucial με διαφορά πιστεύω είχαν τα καλύτερα ic's επι εποχής GMH και GKX.Αλλα τώρα που σταμάτησε η κυκλοφορία τους (των GMH/GKX εννοώ :p) ένας θεός ξέρει τί φοράνε :( Σε γενικές γραμμές αυτές οι Corsair κάνουν γι αυτούς που θέλουν μνήμες να 1200αρίζουν (και παραπάνω).Τα 2x2GB δεν πάνε τόσο ψηλά.. :(

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά από το memoryc είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Με απλό συστημένο, σε 3 μέρες ήταν στο σπίτι, σε φάκελο με φουσκάλες, και όλα μια χαρά :) Λογικά, από εκεί θα ξαναπάρω μνήμες :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ :) Τα Crucial με διαφορά πιστεύω είχαν τα καλύτερα ic's επι εποχής GMH και GKX.Αλλα τώρα που σταμάτησε η κυκλοφορία τους (των GMH/GKX εννοώ :p) ένας θεός ξέρει τί φοράνε :( Σε γενικές γραμμές αυτές οι Corsair κάνουν γι αυτούς που θέλουν μνήμες να 1200αρίζουν (και παραπάνω).Τα 2x2GB δεν πάνε τόσο ψηλά.. :(

το δικο μου 2Χ2 το εχω παει μεχρι 1140 stable με 2.16V με 5-5-5-15

Δεν εχω δωσει παραπανω V για να το ανεβασω...δεν εχω δοκιμασει κιολας...

Παντος η Crucial νομιζω εφτιαχνε micron..δεν ειμαι σιγουρος ομως...αν αληθευει ομως..λογικα θα εβαζε τα καλυτερα chips στα δικα της προιοντα..:fun:

Link to comment
Share on other sites

Η Crucial είναι της Micron :) Οι Crucial μνήμες κατ' εμέ ήταν ίσως απ τις πιό overclockable μνήμες που υπήρξαν σε DDR2..Στο xs πάρχουν δείγματα απο ballistix που πήγαιναν 1600MHz με 5-5-5-15 και 2.5-2.6v (σχεδόν φυσιολογικά δηλαδή για τα δεδομένα του xs :p)

Δε λέω οτι τα 2χ2GB κιτ δεν ανεβαίνουν.Απλά αν θές να δουλέψεις σε 1:1 θα φτάσεις μέχρι 550-570 fsb γιατι μετά θα σε κόψουν οι μνήμες και θα πρέπει να τις ρίξεις.Ενώ με τα D9G## φτάνεις 600-650fsb σε 1:1 (στις περισσότερες περιπτώσεις)..Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι κερδίζεις κάτι έτσι...;Εγώ 4GB προτιμώ...Απλά σε 4χ1 :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, σπάστηκα ρε γαμώτο. Έβαλα από το πρωί λεφτά στη προπληρωμένη μου και ακόμα δεν έχουν καταχωρηθεί και τώρα το κλακ είναι out of stock. Καμιά πρόταση να τις βρούμε από άλλο μαγαζί εξίσου φτηνά?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μόλις έρθουνε. Από reviews που είδα πάντως, παίζουνε κοντά στα 1100 με βαριά 1140. Όχι τρελά πράγματα αλλά για μένα μια χαρά. Αν πιάσω τα 1110-20 θα είμαι άρχοντας. Αναμείνατε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.