Jump to content



Best AC


Bloodimir

Recommended Posts

Βασικά να χαιρετίσω όλα τα παιδιά του φόρουμ που ενώ το παρακολουθώ πολύ καιρό δεν είμαι ο τύπος με τα πολλά post :p

Το ερώτημα μου είναι το ακόλουθο.

Έχω ένα C2D 8500 με Asus Maximus και Corsair dominator μνήμες.

Για κακή μου τύχη η υδρόψυξη μου χάλασε (Bigwater 745),και μέχρι να μαζέψω λεφτά να φτιάξω μια καινούργια με καλύτερα αντικείμενα, ψάχνω για την καλύτερη δυνατή λύση σε αέρα.

Το case μου είναι το Thermal Take Armor με το 25 fan στο πλάι (για να υπολογίζουμε και το μέγεθος).

Με μερικές ματιές που έριξα έχω καταλήξει σε μερικές από αυτές : Noctua NH-U12P / Thermalright True Black 120 / CoolerMaster V8 / Xigmatek HDT-RS1283 / Zalman 9700

Θα ήθελα την γνώμη σας κυρίως ως προς την απόδοση και κατά δεύτερο λόγο την τιμή.

Καθώς και κατά πόσο επίφοβο νομίζετε είναι μια τεραστίων διαστάσεων ψήκτρα για την μητρική (βλέπε v8 -αν και νομίζω δεν θα χωράει καν με το 25fan)

Thanx

Link to comment
Share on other sites

2 πανω 2 κατω εφοσον ειναι για προσωρινη λυση δε θα σου κανει διαφορα πιστευω.Εγω εχω την παλια true οποτε αυτη μπορω να σου προτεινω καθως δεν ξερω οι αλλες τι κανουν.

Δες και κανα review σε 3-4 σαιτ να εχεις καλυτερη ιδεα τι παιζει και εδω ειμαστε ;D

Link to comment
Share on other sites

Πως σου χαλασε αυτο το αξιοπιστο wc;

βρε ολοι τι εχετε με τα ετοιμα κιτ?

επειδη ειναι kitch?:p

στα ιδια λεφτα ,πιστευω ,δεν θα μπορουσε να παρει κατι σε custom.

on topic.

xigmatek και απο μενα.

temporary/μονιμη μια χαρα δουλεια κανει.

Link to comment
Share on other sites

φίλος είχα πάθει το ίδιο πρόβλημα έμενα μου είχε καεί η αντλία αλλά γύρισα για λίγο καιρό στην stock ψυξή και τώρα εδώ και δυο-τρεις βδομάδες έβαλα την TrueBlack που θα σου πρωτινό κιόλας πολύ καλή επιλογή... Α,ναι έχουμε και το ίδιο κουτί ως προς το όνομα μόνο γιατί εγώ έχω το πρώτο και απλό Armor.

case_inside.jpg

blue_fan.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.