Jump to content


Windows XP & Memory


gus8511

Recommended Posts

ωχ εμεινα παλι πισω στην ενημερωση... Με μπερδεψαν τα ατιμα τα Βιστα. Εσυ φιλε μου τι μου προτεινεις? Να βαλω 32μπιτ ΧΡ και ας εχω 1 γκιγκα λιγοτερη μνημη η να βαλω τα 64 μπιτ? θα εχω προβληματα με τα 64 μπιτ ΧΡ με ασυμβατοτητες σε εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θέλεις να πάει χαμμένη η μνήμη σου μπορείς άνετα να βάλεις τα 32μπιτα...εγώ στην θέση σου επειδή κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα θα έβαζα να 64μπιτα ;)

τωρα με μπερδεψες χειροτερα! μηπως εννοεις αυτο?

αν δεν θέλεις να πάει χαμμένη η μνήμη σου μπορείς άνετα να βάλεις τα 64μπιτα...εγώ στην θέση σου επειδή κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα θα έβαζα να 32μπιτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια δυσκολο να βρεις ασυμβατοτητες στα Xp x64, τουλαχιστον καμια σχεση με οταν ειχαν πρωτοβγει, αντε σε κανενα παιχνιδι που να μην υποστηριζει x64 να μη σου παιζει, και 1-2 προγραμματα (που θα πρεπει να κοιταξεις για "συμβατους" αντικαταστατες).

Tι cpu εχεις? H ερωτηση που πρεπει να κανεις ειναι αν χρησιμοποιεις τοσο απαιτητικες εφαρμογες που θα καταναλωνουν πανω απο 2.5gb μνημης, αλλιως δεν εχει νοημα να περασεις στα 64μπιτα. Και εγω 4gb μνημης εχω, αλλα δεν εχω δει ποτε πανω απο 2300 σε χρηση, οποτε ποιος ο λογος να βαλω τα x64 μονο και μονο για να βλεπουν 4gb... Και τα 3,2 που βλεπουν τωρα υπεραρκετα μου ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα με μπερδεψες χειροτερα! μηπως εννοεις αυτο?

αν δεν θέλεις να πάει χαμμένη η μνήμη σου μπορείς άνετα να βάλεις τα 64μπιτα...εγώ στην θέση σου επειδή κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα θα έβαζα να 32μπιτα ;)

έχεις δίκιο, το διόρθωσα. είδες τι κάνει το multi-tasking; :p

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα καινουργιο λαπτοπ και εχει πανω τα βιστα χομ. το λαπτοπ ειναι αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907973

επειδη τα βιστα μου σπανε τα νευρα, εκανα φορματ και θελω να βαλω καποια εκδοση απο τα ΧΡ. αλλα δεν ξερω ποια!

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο που σου σπαει τα νευρα ειναι η ερωτηση για το αν εισαι εσυ ο ταδε που εκανε το ταδε και αν εισαι σιγουρος οτι θες να γιενι (πραμα πολυ λογικο το 100% των ανθρωπων εκνευριζεται απο αυτο) λεγεται uac και απενεργοποιειται απο το πινακα ελεγχου. http://www.thelab.gr/showpost.php?p=798884&postcount=2

αν παλι δεν ειναι (μονο) αυτο τοτε για τις ιδιες σουλιες στα χπ δε χρειαζεσαι πανω απο 3 αλλα το λαπτοπ εχει ηδη 4... τεσπα. δεν εγινε και τιποτα τα windows 7 που λενε θαναι καλυτερα θα τα βλεπουν τα 4γιγα:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.