Jump to content



Windows XP & Msn Messenger Προβλημα μεγαλο


jose

Recommended Posts

κοιτάξτε τι περίεργο πρόβλημα έχω

οποτε ανοίγω τo pc από κατασταση κλειστή εκεί που πάει να μπει στα windows κολλάει όταν πάει να ανοίξει το msn, το κατάλαβα όταν το απεγκατέστησα και δούλευε κανονικά.

έχω εγκατεστημένο και το kaspersky, τo βγαζω εντελος και κάνει πάλι τα ίδια, οποτε το kaspersky δεν δημιουργεί πρόβλημα, του έκανα και format, του έβαλα αλλα windows χρ και πάλι τα ίδια...

το msn το έχω και ανοίγει κατά την εκκίνηση και συνδέεται από μονο του στο internet, του βάζω επιλογή να το ανοίγω εγώ και όταν παω να το ανοίξω κολλάει το σύστημα.

το περίεργο πάλι είναι ότι όταν του κάνω reset ανοίγει κανονικά... τι να κάνω έχω σαστίσει.

όλο reset κάνω βαρέθηκα...

άλλες προσπάθειες που έχω κάνει είναι, έχω βγάλει όλα τα usb από πίσω μήπως δημιουργούν αυτά το πρόβλημα αλλα τζίφος, το ίδιο ισχύει και με τω καλώδιο ethernet, πάλι τα ίδια.... λύση δεν έχω βρει ακόμα, έχετε να μου προτείνεται κάτι?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω το aMSN αλλα δε μου ανοιγει το e-mail μου.Λεει οτι ο κωδικος ειναι λαθος.

Εσας δουλευει κανονικα?

Βεβαια το ιδιο προβλημα εχω κ με το msn messenger 2009 το οποιο αντι να μου ανοιγει το e-mail μου μνε πεταει στη σελιδα το msn

Link to comment
Share on other sites

τo pc λειτουργούσε κανονικά εδώ και 3 μήνες και ξαφνικά κόλλαγε στην εκκίνηση, και μόλις τo έκανα restart δούλευε κανονικά

τo άλλο περίεργο είναι ότι όταν ανοίγω τo pc, και πατήσω τo reset στην εικόνα εκκινήσεις που σου δείχνει δίσκους,dvd-rom,cpu και ram, τo pc ανοίγει κανονικά, μονο όταν είναι κλειστό και τo αφήσω να bootarei κανονικά μονο τότε κολλάει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει κανονικα,ανοιγει τον Navigator για το e-mail (τον εχω σαν προεπιλεγμενο browser),μονο ψεγαδι ειναι οτι μου λεει οτι εχω ληγμενο πιστοποιητικο ασφαλειας και πρεπει να βαζω το pass του στην σελιδα του hotmail καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει κανονικα,ανοιγει τον Navigator για το e-mail (τον εχω σαν προεπιλεγμενο browser),μονο ψεγαδι ειναι οτι μου λεει οτι εχω ληγμενο πιστοποιητικο ασφαλειας και πρεπει να βαζω το pass του στην σελιδα του hotmail καθε φορα.

για πιο μιλας για το msn messenger ή το aMSN ?

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο που έχω κάνει είναι να βγαλω τον driver από την vga και μόλις το έκανα και άνοιξα πάλι το pc δούλευε κανονικά,

έβαλα μετά έναν άλλον driver παλαιότερο και κόλλαγε πάλι, κατέβασα τον τελευταίο driver τις nvidia και πάλι δημιουργεί το πρόβλημα... τώρα θα κάνω ένα test 3dmark

για να δω...

καποια αλλη συμβουλη??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Exw megalo provlima kai den kserw pws na to ftiaksw... An ekseresw to oti den mpenei sto mesenger... prospathisa na to psaksw ligo na dw ti pezei.... kai mou vgazoun oi browsers provlima me ta pistopoiitika pou xrisimopoiei to msn oti exoune liksei kai tetoia...

Το secure.shared.live.com:443 χρησιμοποιεί ένα μη έγκυρο πιστοποιητικό ασφαλείας.

Το πιστοποιητικό δεν είναι έμπιστο επειδή το πιστοποιητικό εκδότη έχει λήξει.

Το πιστοποιητικό δεν θα είναι έγκυρο μέχρι 10/9/2008 5:16 μμ.

(Κωδικός σφάλματος: sec_error_expired_issuer_certificate)

Opote fantazomai oti tha einai kati tetoio to provlima.... poios mporei na voithisei se auto to thema?

Skeftomai na kanw uninstall olous tous browsers kai na tous ksanavalw mipws kai svistoune ta pistopoiitika giati ta exw idi apenergopoiisei :/ alla kapou ta krataei.. Help waiting any answear..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδιά βοήθεια, δοκίμασα να κάνω σήμερα video-κλήση με τον live messenger 2009. και δεν έχω ήχο, είναι κατεβασμένη η μπάρα από τα ηχεία αλλά και το μικρόφωνο, και δεν μπορώ να την ανεβάσω.....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τον απεγκαταστήσεις και να τον εγκαταστήσεις πάλι.

Μια φορά που μου παρουσίασε παρόμοιο πρόβλημα με το Video (δεν φαινότανε καλά), με το παραπάνω έστρωσε.

Εάν δεν σου φτιάξει ούτε με αυτό, δεν ξέρω πως αλλιώς μπορώ να σε βοηθήσω :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.