Jump to content



Laptop - Dell Inspiron 15R E350


xrist

Recommended Posts

Παιδιά τη γνώμη σας γιαυτό:

Dell Inspiron 15R E350 - Laptop - AMD Brazos E350 1.6 GHz - 15.6" LED - Μαύρο

Έχει ενσωμενη την AMD Radeon HD 6310

Διαβάζοντας κάποια πράγματα είδα στα συν την χαμηλή κατανάλωση (18watt).

Αν έχετε να προτείνετε στα ίδια χρήματα κάτι άλλο εδώ είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι ψιλά παραπάνω παίρνεις το

Asus NB X54HY-SX030V

Το οποίο διαθέτει σημαντικά ταχύτερο επεξεργαστή και ισχυρότερη κάρτα γραφικών όπως βλέπεις και εσύ.

Ακόμα έχει θύρα USB 3.0, 500άρη σκληρό και 4 γίγα μνήμη.

Επίσης το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη οπότε μπορείς να το παραλάβεις και εσύ (Απ ότι θυμάμαι το 2άρι περνάει από εκεί)!

Καλύτερο δεν γίνεται...:p

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλύτερο το Asus άλλα ήδη ο φίλος αγόρασε το dell.

Πλεονέκτημα στο DELL είναι ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση και έχει πολύ χαμηλή κατανάλωση. Αφού παίζει και HD1080p ... Ότι ζητούσε το έχει.

Thanks για την πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα μια βοήθεια με απλά λόγια όσο γίνεται γιατί δεν έχω ιδιαίτερη γνώση. Αγόρασα ένα λαπτοπ DELL XPS με επεξεργαστή i7 και κάρτα nvidia 550T με 1GB. Μου κάνει εντύπωση γιατί όταν βάζω ένα παιχνίδι (το Pro 2012 συγκεκριμένα) δεν μου αφήνει να βάλω την μεσαία και την υψηλή ανάλυση λέγοντας ότι απαιτούνται 256 και 512ΜΒ αντίστοιχα. Αλλά και γενικά παιχνίδια απλά σχδετικά βλέπω ότι δεν τα σηκώνει, κάτι που δεν δικαιολογείται με την συγκεκριμένη κάρτα.Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό? Έχω εγκαταστήσει κανονικά τους drivers της κάρτας.Ισχύει όπως μου είπε κάποιος ότι πρέπει καπως από τις ρυθμίσεις να αλλάξω την προεπιλεγμένη κάρτα

Link to comment
Share on other sites

@mike82

την πατισα και εγω προσφατα

εφοσον εχεις κατεβασει τους τελευταιους drivers της nVidia,τηα πας στο control panel της nVidia οπου και θα επιλεξεις ειτε για καθε προγραμμα χωριστα , ειτε global settings,ποια καρτα γραφικν θα χρησημοποιει το καθε προγραμμα

ειναι το λεγομενο virtu

μπορεις δηλαδη να εχεις σαν global setting την onboard του ι7 και για τα απιχνιδια+καποιες απετητικες εφαρμογες την Intel gmh

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.