Jump to content


Θα παιξουν οι μνημες??


Louris7

Recommended Posts

Εχω αυτες τις υπογραφης μου που ειναι 2χ1Gb ....

Αν παρω αυτες....

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1122029&catalog=20&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&page=2

θα παιξουν μαζι, ωστε να εχω 6Gb στα 1600???

Link to comment
Share on other sites

64βιτ εχω τα Vista δεν ειναι προβλημα αυτο.

6giga δεν χρειαζομαι αλλα μεχρι να πουληθουν οι μνημες και με βαση το οτι θελω 4giga η λυση ειναι, αγοραζω 2χ2 κιτ στα 1600, και περιμενω μεχρι να φυγουν οι αλλες μνημες...

Γι'αυτο ρωταω , λογικα δεν θα παιξουν??

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια!εχω ενα asus a8n-sli με 2x512kb ram (pc3200 ddr400).

θελω να προσθεσω 1gb ram ακομα!

υπαρχουν 4 σοκετ στο Mobo.

οι καρτεσ μου τωρα ειναι τοποθετημενεσ στο α1 k στο β1.(μπλε-μπλε)

πωσ πρεπει να βαλω τισ 3 καρτεσ τωρα για να τισ αναγνωρισουν τα windows??

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια!εχω ενα asus a8n-sli με 2x512kb ram (pc3200 ddr400).

θελω να προσθεσω 1gb ram ακομα!

υπαρχουν 4 σοκετ στο Mobo.

οι καρτεσ μου τωρα ειναι τοποθετημενεσ στο α1 k στο β1.(μπλε-μπλε)

πωσ πρεπει να βαλω τισ 3 καρτεσ τωρα για να τισ αναγνωρισουν τα windows??

Όπως και να τη βάλεις (μιλάς για μια καρτα του ενός Giga. Μπορείς να το λές ντιμάκι - dimm) θα την αναγνωρίσουν χωρίς πρόβλημα, αλλά θα χάσεις το dual channel. (Ξέρεις τι είναι αυτό έτσι?)

Προτείνω να πάρεις 2x512 ακόμα και να τα βάλεις στις μαύρες υποδοχές, για να διατηρήσεις το dual channel. Αν θές δοκιμάζω αυριο στη δικιά μου με 4x512 Kingston που έχω και σου λέω αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να τη βάλεις (μιλάς για μια καρτα του ενός Giga. Μπορείς να το λές ντιμάκι - dimm) θα την αναγνωρίσουν χωρίς πρόβλημα, αλλά θα χάσεις το dual channel. (Ξέρεις τι είναι αυτό έτσι?)

Προτείνω να πάρεις 2x512 ακόμα και να τα βάλεις στις μαύρες υποδοχές, για να διατηρήσεις το dual channel. Αν θές δοκιμάζω αυριο στη δικιά μου με 4x512 Kingston που έχω και σου λέω αν δουλεύει.

φιλε μου,με βρισκεισ αδιαβαστο!εχω δοκιμασει απειρουσ συνδυασμουσ mε τισ 3 καρτεσ κ ποτε δε μου εχει αναγνωρισει 2gb ram!τι παιζετε με το dual channel??????

η μηπωσ να παρω αλλο ενα dimm 1gb κ να καλυψω κ τα 2 αδεια μαυρα σοκετ.θα δουλευει μετα το dual channel?θα μου αναγνωριζει 3gb ram ?????

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε offtopic, λίγο, αλλά Δευτέρα βράδυ θα έχεις νέα μου. Περίμενε.

Λοιπον,η εκδοση του BIOS ειναι 1014.οι μνημεσ ειναι ddr400 Pc3200(2* KINGSTON KVR400X64C3A/512 KAI 1* TRANSCEND TS128MLD64V4J).τον αφηνω συνεχεια ανοικτο.επισησ μου φαινεται οτι με τισ 2*512 δουλευει πιο γρηγορ απ'οτι με το 1γιγα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.