Jump to content



Θέλω κάτι ασύρματο που να κάνει την δουλεία ενος καλωδίου


timos1416003210

Recommended Posts

Καταρχήν καλισπέρα σας.....Θέλω κάτι ασύρματο που να κάνει την δουλεία ενος καλωδίου οθόνης.....

Για να σας δωσω μια ιδεα θελω μια δευτερη οθονη στο pc μου η οποια θα ειναι σε αλλο δωματιο...... αν γινεται να στελνει και ηχο ακομα καλυτερα..... λοιπον τι λετε???????? ζηταω πολλα??

Ευχαριστω εκ των προτερων.............

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Μόνο με vnc για να βλέπεις τι κάνει το σύστημα στην άλλη μεριά(και φυσικά με καλώδιο ftp(or wireless lan) + ένα παλιό pc που το έχεις για πέταμα)

Δεν ξέρω και για τι απόσταση μιλάς,μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις ένα vga extenter

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο για τηλεοραση (συνδεεται με αποκωδικοποιητες νοβα νομιζω) που λειτουργει στους 2,4 οπως το wifi...αλλα νομιζω ειναι ψιλοπαρανομα (εκπεμπουν πολυ παραπανω απο το επιτρεπομενο στην ευρωπη)...αν αποτυχεις σε ολα τα αλλα μπορεις να κανεις το εξης πρακτικοτατο:πισι->μετατροπεας σε τηλεοπτικο->αναμεταδοτης->μετατροπεας σε πισι->οθονη...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο για τηλεοραση (συνδεεται με αποκωδικοποιητες νοβα νομιζω) που λειτουργει στους 2,4 οπως το wifi...αλλα νομιζω ειναι ψιλοπαρανομα (εκπεμπουν πολυ παραπανω απο το επιτρεπομενο στην ευρωπη)...αν αποτυχεις σε ολα τα αλλα μπορεις να κανεις το εξης πρακτικοτατο:πισι->μετατροπεας σε τηλεοπτικο->αναμεταδοτης->μετατροπεας σε πισι->οθονη...

Δυστυχώς το bandwidth ενος τετοιου ασύρματου αναμετάδότη πολλές φορές δεν αρκεί ουτε για απλο s-video σημα... Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και η οθόνη δεν έπαιρνε καν ενα σημα (αναλυση) που μπορούσε να διαχειριστεί...

Μαλλον ειναι δύσκολο... Αν και κατι βρηκα που μπορεί να σε βοηθήσει, ψαξτο λιγο παραπάνω...

http://www.engadget.com/2006/01/19/the-wireless-vga-extender-eliminates-some-other-wires-too/

Εδιτ: Το κόστος του ειναι απαγορευτικό... ~$600-$700

http://www.nextag.com/Avocent-LongView-Wireless-KVM-59940569/prices-html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.