Jump to content



Αγορα GTX280 ???


leader133gr

Recommended Posts

H XFX GTX280 υποστιριζει Full HD?

Υποστηρίζει full hd η gtx280 αλλα μονο για video.Δεν περνάει ηχο όπως οι ΑΤΙ καρτες.Πάντως αν παρεις 280 απλα την ποιο φτηνη.Μια χαρα ειναι οι xfx.

Αν θελεις παντως την γνωμη μου η 4870Χ2 ειναι πολυ πιο γρήγορη και στην ιδια περιπου τιμή.

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια γιατι αργοτερα θελω να κανω SLI.Το Mobo μου ειναι Striker II .Αλλα 8α περιμενω να ερθουν οι 270-290.Oλες οι gtx280 εχουν τελιωσει στο πλαισιο και απ οτι ειπαν δεν θα ξαναφερουν.

Link to comment
Share on other sites

το sli και το crossfire είναι πολύ μεγάλες μούφες. όταν με λιγότερα λεφτά (κατά ένα μεγάλο ποσοστό) παίρνεις ισάξιες επιδόσεις από μόνο μία κάρτα. όταν θα πάρεις την 2η 280 θα υπάρχει καινούργια τεχνολογία και επιδόσεις sli σε μία κάρτα με 400 ευρώ. βάλε στην χειρότερη περίπτωση σε ένα χρόνο να πουλήσεις 100 ευρώ την κάρτα σου π.χ. 280gtx και 400 ευρώ που κάνει να πάρεις άλλη μία έχεις 500 ευρώ. σε ένα χρόνο με 500 ευρώ θα πάρεις το τοπ των καρτών και κατά πάσα περίπτωση εκτός από καινούργιες τεχνολογλίες θα υποστηρίζει dx11, shader model..., και κάτι καλύτερο σε cuda(ίσως πιο πολλές επιλογές σ'αυτήν την τεχνολογία). εκτός από τα παραπάνω έχεις ένα πολύ δυνατό sli. πούλα τες αν έχεις τόσο μαγάλο πρόβλημα και πάρε αν έχεις 22" και πιο κάτω μία 260/270 ή 4870 και αν έχεις 24" οθόνη πάρε μία 280/290 gtx ή πάρε μία 4870χ2

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χεις το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα. Ουτε τα p45 p35 κτλ εχουν προβλημα με nvidia καρτες. Φιλε μου 4870χ2 αν θες να βαλεις καρτα. Η 280 ειναι ταφος!

Εγω παντως το εχω ψιλομετανιωσει για το SLI.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.