Jump to content



Ποσο user-friendly ειναι το HDMI?


SlotKiller

Recommended Posts

Θελω να παρω ενα λαπτοπ για τους γονεις και δεδομενου οτι θελουν να το συνδεουν σε μια samsung 32αρα που εχουν θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο plug-n-play ειναι το HDMI?

απλα κουμπωνουν το καλωδιο πανω και η samsung θα δειχνει το desktop του λαπτοπ ή θελει 10 κλικ για να παιξει?

Η tv ειναι μια κλασικη hd-ready δηλαδη 1360x768.

Τελος, με τον ηχο τι γινεται? Μεταφερεται μεσω του HDMI στα λαπτοπ? ή θελει extra καλωδιο ηχου?

Ευχαριστω!:flex:

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος πάει μέσο HDMI

Στο δικό μου laptop που το συνδέω με RGB + 1 καλώδιο ήχου θέλει ένα κλικ παραπάνω (πρέπει να ρυθμίσω την κάρτα γραφικών να βγάζει clono)

τού κουμπάρου μου το λαπτοπ που το συνδέει με hdmi ειναι plug and play οι τηλεοράσεις ειναι και οι δυο LG

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχει καποια σχεση το οτι ειναι Lg και οι 2 συσκευες.

Οποτε με το που βαλει το HDMI μπορει να παιξει ταινιουλα με ενα κλικ!

Μια χαρα!

Θα μυησω την μανα μου στο greek-movies! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα σου εμφανισει στην TV μια ενδειξη 720p,ισως να μπορει να διαχειριστει και 1080i σημα η TV σου(δεν ξερω αν θα σου χρειαστει βεβαια)

Επισης,μην παραξενευτεις αν μεχρι να φορτωσουν τα windows δεν δειχνει τιποτα.Σε μενα το HDMI ενεργοποιειται αφου φορτωσει το λειτουργικο

BTW ATI>>>>>NVidia σε αυτα τα θεματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.