Jump to content



Προβλημα μικρο ή μεγαλο (2)


altagir

Recommended Posts

λοιπον παιδια μετα απο μια πιο καλη μελετη στο τι γινεται και παγωνει

και συμφωνα με ενα subwoofer που εχω...Παρατηρησα οτι στο παγωμα δεν φταιει η καρτα μου(90%οχι)

αλλα η ταση του σπιτιου αφου πεφτει καποιες φασεις...

Εξου και ο θορυβος του woofer (οταν προσπαθει να φτασει στην μεγιστη λειτουργια) οπως και το παγωμα.

Ετσι θα φερω ηλεκτρολογο να δει τον πινακα μου αφου πρωτα βεβαια checkarw και καποια αλλη μπριζα.

Τωρa ομως για καλο και για κακο θα ηθελα καποιος να μου πει αν το τροφοδοτικο μου:

THERMALTAKE W0104 TOUGHPOWER 650W

εχει ασφαλειες σε περιπτωση που καει (π.χ καταιγιδα :fist:) μην μου παρει σβαρνα ολο το συστημα και δεν λεει...

btw μην μου πει κανενας να βαλω UPSonline κανει 650ευρο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εαν το PC ειναι ανοιχτο την ωρα που θα 'ρθει υπερταση τοτε θα γινουν ολα καρβουνο, οτι PSU και να εχεις (εαν ειναι κλειστο και εισαι τυχερος, μπορει να την βγαλεις καθαρη μονο με καμενο τροφοδοτικο).. Τουλαχιστον η εμπειρια αυτο μου εχει δειξει (εχει αρκετο καιρο να μου καει μηχανημα ετσι, αλλα φανταζομαι και για τα νεοτερα PSU τα ιδια θα ισχυουνε)..

Μπορεις ομως να την βγαλεις και πιο φτηνα, δεν ειναι αναγκη να παρεις UPS, μπορεις να κανεις τη δουλεια σου και με ενα πολυμπριζο ασφαλειας..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.