Jump to content



URGENT Επιλογη Δισκου


lazarosleon

Recommended Posts

Καλημερες.

Θελω να βαλω αμεσα ενα δισκο, C για WINXP, με τον οποιο ομως θα επεξεργαζομαι και αρχεια βιντεο(Convert , Nero Vision για Recoding). Δεν θελω να ειναι ΤΒ, δεν εχω τετοιο σκοπο, να αποθηκευω τα παντα.

Ο Σκοπος μου ομως ειναι, να ειναι γρηγορος σε προσπελαση, και αν μπορω και σε εκκινηση των ΧΡ.

Αποκλειω SCSI.

Αν μπορειτε βοηθατε πλιζ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μόνο ένα δίσκο, όπως λες και όχι RAID, δες τα παρακάτω:

1. (Δεν μας ενδιαφέρει το κόστος, έχουμε λεφτά). WD VelociRaptor 3.5-inch (SATA cable connect) μοντέλο WD3000GLFS

2. (Μας ενδιαφέρει να μην είναι πολύ ακριβός). WD RE3 (32 MB Cache) μοντέλο WD1002FBYS για 1 TB ή WD7502ABYS για 750 GB

3. (Ας είναι λίγο οικονομικός).

WD Caviar Blue μοντέλο WD6400AAKS.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει χρηματικο περιθωριο, απλα θα αποκλεισουμε την κατηγορια SCSI,RAID. Αλλα δεν θελω και 250 Ε για 300 GB, το θεωρω απλα υπερβολη.

απο θεμα χωρητικοτητας, ε κλασικα, φουλ εφαρμογες των ΧΡ, 5 δυνατα παιχνιδια επανω και τα αλλα ελευθερα για τα βιντεο που θελω να μετατρεπω. Το θεμα ειναι ομως να δουμε ποιος πραγματικα δισκος, ειναι αυτο που λενε ΓΡΗΓΟΡΟΣ και οχι απλα να εχει ενα κλικ του ενος δεκατου δευτερολεπτου σε σχεση με των Seagate 7.200.11/32MB που εχω τωρα επανω ως C

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.