Jump to content



Βοηθεια με drivers για καρτα ηχου σε suse


chaosmaster

Recommended Posts

Καλημερα.Χθες περασα τη διανομη openSuse 11.Κανωντας τα απαραιτητα update καθως επισης και με πολυ ψαξιμο

στο yust δε μπορεσα να εγκαταστησω την καρτα ηχου που εχω (creative sound blaster audigy 2).Εψαξα στο google

και βρικα αυτο http://opensource.creative.com/soundcard.html .Περασα τους drivers οπως ειπε κ παλι τπτ!!!!Μπορει να βοηθησει καποιος που εχει ξεπερασει το ιδιο προβλημα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι την εχω αλλα δε νομιζω να ειναι αυτο για το λογο οτι μου βγαζει error στην creative κ μετα περναει στην onboard.Αλλα εσβισα απο yASt την onboard και παλι τπτ.Εσενα απο update δουλευε χωρις να κανεις τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την onboard να δεις τι θα γίνει. Μπορεί να κάνουν conflict. Σε 2 υπολογιστές που έχω περάσει BSD/Debian με την Audigy 2 δεν εμφανίστηκε το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.