Jump to content



Οθόνη 19" max


kekropas

Recommended Posts

Παιδιά γράφω από μια Samsung 2032MW και είμαι στα πρόθυρα επιληψίας help! Ποια οθόνη να πάρω, το μόνο που θέλω είναι να είναι ξεκούραστη! Στις 19" λέω, θα προτιμούσα 17 αλλά η ανάλυσή τους κάνει πολύ μικρό pixel και θα στραβώνομαι πάλι. Help!!!!!!!

Το budjet είναι σχετικά μικρό αλλά θα ανέβει για κάτι εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφω από μια Samsung 2032MW και είμαι στα πρόθυρα επιληψίας help! Ποια οθόνη να πάρω, το μόνο που θέλω είναι να είναι ξεκούραστη! Στις 19" λέω, θα προτιμούσα 17 αλλά η ανάλυσή τους κάνει πολύ μικρό pixel και θα στραβώνομαι πάλι. Help!!!!!!!

Το budjet είναι σχετικά μικρό αλλά θα ανέβει για κάτι εξαιρετικό!

το οποίο Budget ειναι ....??????????

Link to comment
Share on other sites

Πολύ υψηλή ανάλυση! 1680Χ1050 σε 20" σημαίνει κόκκος 0.25 περίπου δηλαδή για να διαβάσω καλά πρέπει να είμαι στα 30cm max από μία οθόνη 20"!!! Βάλε και το γεγονός ότι πρέπει να τη φτάσω σε brightness 0 για να μην με ενοχλεί το φως της.

Για tv, ταινίες και παιχνίδια είναι ασυναγώνιστη, για κείμενο τουλάχιστον για τα δικά μου μάτια είναι φοβερά κουραστική.

edit: Ξέχασα το χειρότερο. Η απαράδεκτη βάση που η samsung θα έπρεπε να ντρέπεται να τη βάλει σε οθόνες και με 60 ευρώ πόσο μάλλον σε μία που είχε πάνω από 230ευρώ. Μόνο μια μικρή κλίση μπορείς να δώσεις και δεν είναι γενικά καθόλου σταθερή. Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι δεν υποστηρίζει vesa δηλαδή θες δε θες μένεις με αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλούσε wide ή κανονική απλά στις 19 ίντσες δεν έχεις και πολλές επιλογές πια. Μια dell είδα που μου άρεσε μόνο σε wide(LG και Samsung τις είχα αποκλείσει) αλλά η eizo με κέρδισε με το bright regulator. Εξάλλου για ταινίες έχω την Samsung δεν την πετάω τόσα λεφτά έδωσα!!!

Σήμερα την παρέλαβα, φανταστική οθόνη είναι όλα σχεδιασμένα στην εντέλεια από τη βάση μέχρι τον ειδικό οδηγό για τα καλώδια ενώ ο αυτόματος ρυθμιστής φωτεινότητας τα σπάει!!! Θα δούμε βέβαια ένα απόγευμα την έχω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.