Jump to content



Μια μητρική να πάρω μέχρι 50€??


stratakisggiioo

Recommended Posts

Hello, λοιπόν, κληρονόμησα έναν επεξεργαστή pentium d660 ο οποίος είναι πολύ ανώτερος από αυτό που έχω αυτή τη στιγμή (athlon 64 3,2) και σκέφτομαι να πάρω μία μητρική, μνήμη και μία κάρτα pci ex για να έχω κάτι αρκετά γρηγορότερο και καλύτερο, συν ότι θα μπορώ στο μέλλον να βάλω ένα καλύτερο δυπήρινο 775 ή και τετραπύρηνο γιατί όχι.

1) Τι μητρική να πάρω σε αυτά τα λέφτά (50€)?? σκεφτόμουν http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528440

2) Επειδή είδα ότι αυτός ο επεξεργαστής ανεβαίνει πολύ θέλω μία μητρική που να σηκώνει overclocking

3) chipset intel ή nvidia??

thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή μητρική, για O/C με 50 δεν παίζει, εκτώς αν ανέβεις λίγο και πας σε IP35P ή P5QL SE.

Αλλά καλύτερα σε αυτά τα λεφτά να πάρεις κάποια μτχ απο τις αγγελίες.

Intel Chipset, αλλά αν θες να πας σε SLi πρέπει να πας σε nVidia.

OC με Pentium, η μητρική δεν παίζει πολύ ρόλο, γιατί έχουν μεγάλους πολλαπλασιαστές και μικρό fsb από την μάνα τους και άρα ακόμα και με 266 fsb έχεις αρκετά mhz στον επεξεργαστή, αν και με αέρα πάνω από 4 δύσκολο το κόβω να πάει με normal θερμοκρασίες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.