Jump to content



Lachesis vs Deathadder vs Cooperhead vs Habu


The_Blade

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενός cooperhead και ενός habu.

Σκεφτομαι να προχωρήσω στην αγορά είτε του lachesis είτε deathadder.

Σημειώνω ότι είμαι φαν των ποντικιών της razer και αντιπαθώ τα logitech ιδιαιτέρως.

Είμαι δεξιόχειρας, κινώ το ποντίκι με μικρές κινήσεις δαχτύλων και χεριού ενώ ο καρπός μου μένει σταθερός, οπότε κατά κανόνα πρέπει να προτιμώ τα High Dpi mice ή κάνω λάθος?

Παίζω Fps kai RTS.

Δεδομένων των παραπάνω ποιό μου προτείνετε να πάρω? αξίζει να πάρω κάποιο ή δεν θα δω διαφορά από cooperhead kai Habu. Σημειώνω ότι από τα δύο τελευταία με βολεύει περισσότερπ το copperhead.

Θα προτιμούσα να μου δώσουν γνώμη όσοι χρησιμοποιούν αυτά τα ποντίκια.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε εχω το g9 και το lachesis. εκανα προσπαθειες να συνηθισω το razer αλλα ματαια.βεβαια ειναι πολυ γρηγορο και ακριβες.αν μπορουσες να το δοκιμασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το deathadder. Καλό είναι :p Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.

Πάντως έχει πολλές ρυθμίσεις (για επιταχύνσεις στον Χ-Υ, για το ένα, για το άλλο) αλλά δεν έχω πειράξει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός cooperhead και ενός habu.

Είμαι δεξιόχειρας, κινώ το ποντίκι με μικρές κινήσεις δαχτύλων και χεριού ενώ ο καρπός μου μένει σταθερός, οπότε κατά κανόνα πρέπει να προτιμώ τα High Dpi mice ή κάνω λάθος?

Παίζω Fps kai RTS.

Δεδομένων των παραπάνω ποιό μου προτείνετε να πάρω? αξίζει να πάρω κάποιο ή δεν θα δω διαφορά από cooperhead kai Habu. Σημειώνω ότι από τα δύο τελευταία με βολεύει περισσότερπ το copperhead.

Θα προτιμούσα να μου δώσουν γνώμη όσοι χρησιμοποιούν αυτά τα ποντίκια.

habu DA και IE 3.0 ειναι φτιαγμενα για να τα κρατας με την παλαμη και οχι με τα δαχτυλα (το λεγομενο claw grip) lacheesis εχω διαβασει τα χειροτερα για την εργονομια του, θα ελεγα να ψαξεις να βρεις το salmosa

http://razerblueprints.net/index.php/component/option,com_smf/Itemid,99/topic,8054.0/

http://razerblueprints.net/index.php/component/option,com_smf/Itemid,99/topic,7886.0/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.