Jump to content



HELP δε μπαινει σε αλλο ασυρματο δικτυο εκτος απο το δικο μου


JohnnyX

Recommended Posts

Ανακαλυψα το εξης στα καινουριο μου notebook με vista

Αν συνδεθω σε οποιοδηποτε αλλο ασυρματο δικτυο εκτος απο το δικο μου...δε μπορω να δω σελιδες.

Για την ακριβεια ο firefox δεν ανοιγει σχεδον καμια ...και λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση

Ο Ιnternet explorer δε φορτωνει τις εικονες με συνεπεια να μη κανει και καλο rendering τις σελιδες. Αν ξανα κανω reload βγαζει οτι δε μπορει να συνδεθει καν

Ειναι τρελο προβλημα γιατι συμβαινει αυτο !!!..τι στο καλο το εχω το notebook αν μπορω να συνδεθω μονο στο δικο μου δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Στην εντολη ipconfig/flushdns δεν υπαρχει ανταποκριση ..αφου μετα "ρυθμιση παραμετρων ΙΡ των windows" που βγαζει δε κανει τιποτα αλλο και δε δινει prompt .

Επισης να πω πως απο εδω απο εκει ο firefox παιζει σχεδον πληρως σε αντιθεση με τον internet explorer τωρα o οποιος δε φορτωνει οπως παντα τις εικονες

Με το παλιο notebook δεν υπηρχε προβλημα.

Αρχιζω και εχω αλλη υποψια...και τα αλλα 2 διαφορετικα ασυρματα εχουν router philips (του conn-x) ...μηπως κομπλαρει κατι με αυτον ... (βεβαια δε στεκουν αυτα ... γιατι ακομα και με το notebook αυτο...ολες οι εφαρμογες παιζουν εκτος απο τους browser που κανουν οτι θελουν)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.