Jump to content



Προβλημα με ΗP Officejet J5780


Recommended Posts

ενω ρε παιδια ολα δουλευαν μια χαρα..

ξαφνικα λεει οτι πρεπει να αντικατασταθει το "μαυρο" μελανι...

Το εβγαλα,το φυσηξα, το καθαρισα, εβγαλα το πολυμηχανημα απο τη μπριζα, εβγαλα και ξαναεβαλα το usb kai γενικα τα παντα..

Ξαφνικα χαλασε και επειδη βγαζει αυτο το μηνυμα, δε μπορω να χρησιμοποιησω ουτε το αντιγραφικο, ουτε το σκανερ , ουτε τιποτα...mad.png

Link to comment
Share on other sites

φυσικα.. σχεδον γεματο. Αυτο ειναι σιγουρο. Πριν λιγες μερες το πηρα

Το περιεργο ποιο ειναι?

Το μονο που δουλευει ειναι η εκτυπωση δοκιμαστικης σελιδας..

Αν το κανω αυτο, την εκτυπωνεικαι δειχνει στη σταθμη του μελανιου οσο εχει , δηλαδη 3/4.

Αν πατησω οκ,refresh κλπ. παλι το βγαζει αδειο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βγάλεις απο την πρίζα και βγάλε και το καλώδιο απο τον εκτυπωτή και αστο ετσι μέχρι αύριο.

Το κύκλωμα πανω στο catridge δεν το εχεις ακουμπήσει, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το μελανι οταν το εβγαλα , το καθαρισα με μια μπατονετα και οινοπνευμα..

Βεβαια τα "προβληματα" εμφανιστηκαν ξαφνικα, χωρις να πειραχτει τιποτα.

Επισης οταν το πρωτοεβαλα, σιγουρα δεν το ειχα ακουμπησει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με ένα καινούριο μελάνι. Αν δεν θες να δώσεις χρήματα, έχω την εντύπωση ότι έχω εγώ 1 που δεν το χρειάζομαι, σφραγισμένο, αν είσαι κοντά έλα να στο δώσω :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με ένα καινούριο μελάνι. Αν δεν θες να δώσεις χρήματα, έχω την εντύπωση ότι έχω εγώ 1 που δεν το χρειάζομαι, σφραγισμένο, αν είσαι κοντά έλα να στο δώσω :p

Σε 5-6 ωρες θα σου κανω μια αναπαντητη να κατεβεις...:D

Θεσσαλονικη ειμαι

Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.