Jump to content



προβλημα με usb θυρες


karkaletsi

Recommended Posts

γεια σας.

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:ενω κλεινω τον υπολογιστη μου,παραμενουν τα περιφεριακα που ειναι συνδεδεμενα στις usb ενεργα.δεν διακοπτεται η τροφοδοσια τους.υποθετω πως πρεπει να ρυθμισω κατι στο ΒΙΟS μα δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις.μπορει καποιος να βοηθησει? ευχαριστω.;)

Link to comment
Share on other sites

για προσδιόρισέ μας τι παραμένει ενεργό να σου πούμε.... για παράδειγμα στο λαπτοπ μου, πολλές φορές συνδέω το κινητό ενώ είναι κλειστό και δεν φορτίζει, αν το συνδέσω με ανοιχτό λάπτοπ και το κλείσω, συνεχίζει να φορτίζει.... εξαρτάται από τη συσκευή πολλές φορές αλλά για εξήγησέ μας τι σύστημα είναι, τι μητρική έχει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!:hi:

το συστημα μου ειναι:

AMD Phenom x4 9950 Black Edition

ASUS M3N-HT DELUXE

4Gb kingston 800 MHz

δισκος 320Gb

SAPPHIRE Radeon HD 4850 1Gb

το αγορασα μολις πριν 2 ημερες κι οταν ανεφερα σημερα το προβλημα μου στον <<τεχνικο>> που τον συναρμολογησε,μου ειπε πως ουτε εκεινος γνωριζει επειδη η Mainboard μου ειναι πολυ νεα και εχει περιπλοκο BIOS!!:nono:

Τωρα σχετικα με το προβλημα μου:

Στις usb θυρες εχω συνδεδεμενα: bluetooth,2 εξωτερικους δισκους με δικια τους τροφοδοσια,και το μοντεμ που δινει το conn-x.Αφου κλεισει ο υπολογιστης.τα λαμπακια του bluetooth,του μοντεμ,και των σκληρων παραμενουν αναμενα και σβηνουν μονο αν κλεισω την τροφοδοσια του τροφοδοτικου.Ελπιζω να σε βοηθησα.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν έψαξα αρκετά, και δεν είχα και πολύ χρόνο και δεν βρήκα κάτι

αλλά εφόσον περιέγραψες το σύστημα, όλο και κάποιος θα σου απαντήσει και θα το ψάξω και εγώ μιας και με αφορα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, διάβασε αυτό λίγο: http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/900068.html

κάπου στη μέση αναφέρει για την παρακάτω επιλογή:

"Energy Star 4.0c Support [Disabled]

Setting this item to [Enabled] to pass Energy Star 4.0c rating. When enabled, S3-PS/2 & USB wake-up functions will be closed, and S4/S5-Marvell LAN, PS/2 & USB devices wake-up functions will be closed.

Configuration options: [Enabled] [Disabled]"

αν βρω κατι ακόμη θα το ποστάρω

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις Vista

και απο κεκτημενη ταχυτητα πατας το εικονιδιο που μεχρι και τα XP εκανε τερματισμο

ενω τωρα κανει hibernate με αποτελεσμα αυτο που περιγραφεις??

το εικονιδιο διπλα απο το λουκετο για το log off θα σου ανοιξει ενα δευτερο παραθυρο με την κανονικη επιλογη τερματισμου ή επανεκκινησης.

εναλλακτικα μπορεις να αλλαξεις τη χρηση του γνωστου εικονιδιου

απο τις επιλογες διαχειρισης ενεργειας στον πινακα ελεγχου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.