Jump to content



e8200 oc help


th3rul3r

Recommended Posts

Λοιπον παιδια εχω εναν Ε8200 μνημες mushkin 2x2gb 800mhz 5-5-5-12 και μητρικη p5n-t deluxe σημερα ανεβασα τον επε3εργαστη απο 2,66 στα 3,68 και τη ram στα 960 τα ρευματα που εδωσα ειναι vcore 1,35 ram 2,1 και timming 5-5-5-15 οταν τρεχω το orthos μετα απο κανα 5λεπτο μου βγαζει fatal error που λεει Test 5, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M155649 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.4995117188, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 5 minutes 27 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted. οποιος 3ερει τι να κανω ας μου πει

οι 8ερμοκρασιες παντως ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα παντα μιλαω απο προσωπικη εμπειρια,επειδη τα mod ειναι 2χ2 δεν εχεις και πολυ περιθωρια να τα σφιξεις.

λοιπον πηγα τα timmings 5-5-6-18 και τωρα μου βγαζει παλι error αλλα μετα απο κανα 20λεπτο ελεγχου στα games ειναι οκ οταν το δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αρχισε πρωτα απο το cpu σου,δες στα ποσα GIGA ειναι σταθερος.Μετα αρχισε να σφιγγεις τα tim στις μνημες,καλο ειναι να εχεις ενα ανεμηστηρακι να τις δροσιζει,και ανεβασε λιγο το ρευμα στις μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.