Jump to content



Multirama + Pentax


Recommended Posts

Παιδες χρονια πολλα και καλες γιορτες...το φανταρικο μ εχει τραβηξει λιγο πισω και σας εχω χασει αλλα ποτε δεν ειναι αργα...

Στο θεματακι...εχω μια Pentax OPTIO M40 7 μηνων...Μεχρι σημερα το μεσημερακι δουλευε τελεια.Το απογευματακι παω να την ανοιξω...ανοιγει μεχρι ενα σημειο ο φακος...σκαλωνει και μετα σβηνει.Ο φακος εχει μεινει μισανοιχτος και οταν προσπαθω να την ανοιξω κουνιεται για λιγο ο φακος δειχνει τα εισαγωγικα και ξανασβηνει...Την πηγα πισω στα multirama και σχεδον σιγουρος οτι θα γινει η δουλεια μ γτ ποτε δεν ειχα προβλημα με multirama αλλης πολης...ο τεχνικος επεμενε οτι ειτε την ερειξα ειτε την κακομεταχειρηστηκα :drool:.Του εξειγησα ομορφα οτι ανθρωπε μ δεν μου επεσε δεστην δεν εχει ουτε γρατσουνια και πως ασχολουμε με πληροφορικη και τεχνολογια δεν ειναι δυνατον να την ειδε αλλιως ετσι ξαφνικα καινουρια μηχανη...μετα μου λεγε πως δεν ξερω γτ ειναι θεμα μηχανικης κατι που δεν κατεχω...εγω τι να πω απο εκει και μετα...Ζητησα τηλ αντιπροσωπειας και αυριο ειπα θα παρω τηλ να μου δωσει τον κωδικο αποστολης να βεβαιωθω οτι θα την στειλει.Καμοια ιδεα για το λογο που την ειδε ξαφνικα ετσι η καμερα;Τα λεγομενα του τεχνικου ειναι πως κολλησε ο φακος επειδη προφανως γι αυτον την ερειξα...Οπως και να χει ειναι λογικο;Μηπως θα επρεπε να το ειχα χειριστει διαφορετικα;

Link to comment
Share on other sites

Deninho πολύ σωστή παρατήρηση.

Αυτό θα έλεγα κι εγώ.

Επειδή κι εγώ δουλεύω σε service θα σου πω το εξής.

Πολλές αντιπροσωπείες όταν χαλάει ο φακός το βγάζουν με τη μια εκτος εγγύησης.

Ο λόγος.Ότι ο φακός είναι αρκετά ευθραυστος.

Προς θεού δεν λέω ότι έκανες κάτι.

Έυχομαι να βρεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

ίδια συμπτώματα είχε με την Z3 Minolta

με αλλαγή μπαταριών έπαιζε μια χαρά

και οι μπαταρίες αυτές μετά συνέχισαν να παίζουν κανονικά αλλού

μπαταρίες δοκίμασες να αλλάξεις???

αυτό με το φακό που μισοάνοιξε με αντίσταση κλπ

θα άφηνε κουσούρι ηχητικό νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ηταν ακουμπησμενη σε κομοδινο...εκανα νανακια ξυπνησα...και οταν πηγα να την ανοιξω σκαλωσε...Δεν μου ειπαν κατι σχετικο με την μπαταρια αν και την εβγαλαν μια δυο φορες...τι να πω ρε παιδια ειμαι ξενερωμενος αφανταστα...7 μηνων καμερουλα ελεος δλδ...πηρα και τηλ σημερα τελικα δεν την εστειλαν απο αυριο τωρα...Ξερει κανενας ποσο θα μου παει να την επισκευασουν σε περιπτωση που δεν την καλυψει η εγγυηση;

Edit:Λιθειου επαναφορτιζομενη

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ηταν ακουμπησμενη σε κομοδινο...εκανα νανακια ξυπνησα...και οταν πηγα να την ανοιξω σκαλωσε...Δεν μου ειπαν κατι σχετικο με την μπαταρια αν και την εβγαλαν μια δυο φορες...τι να πω ρε παιδια ειμαι ξενερωμενος αφανταστα...7 μηνων καμερουλα ελεος δλδ...πηρα και τηλ σημερα τελικα δεν την εστειλαν απο αυριο τωρα...Ξερει κανενας ποσο θα μου παει να την επισκευασουν σε περιπτωση που δεν την καλυψει η εγγυηση;

Edit:Λιθειου επαναφορτιζομενη

1. Καινούργιες μπαταρίες δοκίμασες?

2. Εξαρτάτε τι θα σου φορτώσουν ότι (χάλασε). Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.