Jump to content


Αναβάθμιση Η/Υ μετα απο 2 χρονια


emm_stra

Recommended Posts

Καλησπερα

ηρθε νομιζω η ωρα και για μενα να αναβαθμισω τον Η/Υ που φαινεται στην υπογραφη μου..

με την ελευση των corei7 νομιζω ειναι η καταλληλη ευκαιρια..

Εχω μπερδευτει λιγακι με ποια μητρικη θα πρεπει να παρω..

Δεν θελω καποια ακριβη ή πολυ φθηνη.. καποια καλη ομως..

Αληθεια γιατι η abit δεν εχει βγαλει ακομη για corei7 ??

Φυσικα θα επιλεξω τον 920 επεξεργαστη, δεν φτανουν τα χρηματα μου για αλλον, αλλα με ποια μητρικη???

MSI ή GIGABYTE ή ASUS ??

Εδω θελω την βοηθεια σας... Για μνημες λεω τις ADATA 3X1g..

Ευχαριστω για οποια βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό για μητρική από έμπιστο(μέχρι αποδείξεως του εναντίου...) site: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3471 (Καλό διάβασμα...)

μνήμη corsair 1600 ή 1866 ή 2000 ή kingston 1866 ή 2000 ανάλογα με το πόσα λεφτά δίνεις και ανάλογα με ποια μητρική θα πάρεις.

Οι περισσότεροι όπως θα δεις προτείνουν την asus p6t αλλά και την Gigabyte GA-EX58-UD5.Ψάξε λίγο τα συγκριτικά

και δες πλεονεκτήματα της κάθε μητρικής.

Μη την πάρεις μόνο από e-shop.Multirama ή πλαίσιο.Μητρική είναι,ποτέ δεν ξέρεις...

Εσύ βέβαια δε ρώτησες από που να την πάρεις οπότε λίγο ακυρη η απάντηση μου, ίσως όμως είναι πιο σημαντικό το από που θα την πάρεις παρά το ποια θα πάρεις.

Πριν 3 χρόνια αγορά από πλαίσιο asus a8n sli deluxe 190 ευρώ.Κάνω τη σύνδεση πατάω το κουμπί τίποτα.Κάνω update to bios τίποτα.Πάω στο πλαίσιο την ανοιγει μπροστά μου επιτόπου συνδέει δυο καλώδια βλέπει οτι δε bootάρει οπότε μου λέει πάρε άλλη.Χρόνος αντικατάστασης : 3 λεπτά(2 και 37 δευτερόλεπτα).

Μετά από 2,5 χρόνια η μητρική κλάταρε.Την πάω πίσω και αφού βλέπουν οτι έχει πρόβλημα μου λένε πάρε κάτι άλλο.Επειδη είχα βρεί ήδη μητρική από αλλού μεταχειρησμένη τους λέω δε θέλω να πάρω κάτι και μου λένε πάρε τα λεφτά.Ότι και να πώ είναι λίγο.RESPECT στο πλαίσιο.Και για multirama έχω να πω τα καλύτερα.

Φίλος με μητρική από eshop ένα μήνα ταλαιπωρία και δεν την αλλάξανε.Δεν κερδίζουν τίποτα έτσι.Λεφτά(πολλά λεφτά) χάνουν με την συμπεριφορά τους απέναντι στους πελάτες αλλά δεν το καταλαβαίνουν.

Κλείνω εδώ την παρένθεση γιατι θα είμαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση!!

Και εγω εχω καλη εμπειρια με πλαισιο και το προτιμω σιγουρα σε σχεση με e-shop..

Για το multirama δεν ξερω αλλα θα συμφωνησω μαζι σου. την gigabyte θα προτιμουσα αλλα υπαρχει μονο e-shop και multirama.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.