Jump to content


i need ur opinion! (watercooling)


jaxx

Recommended Posts

γεια σε ολους

εχω ενα δυνατο μυχανημα (πιστευω)

και θα ηθελα να το περασω υδροπσυκση και να αρχεισω το overlocking μου ποιο ανετα...

here's my specs:

striker 2 extreme mobo

intel 9770 extreme sta 3.6 me scythe zipang 12mm aera

2xxfx gtx280 in sli mode

2 gb ddr3 muchkin ascent xp3 14400

lian li pc-80 armorsuit case με μπολικο χωρο

2 tb σε δισκους

εχετε να προτεινετε καποιο ετοιμο kit η πιστευετε οτι ακσιζει να ασχωλειθω περισσοτερο με ενα custom κιτ?

επεισης που να παω να εμπιστευτω το μηχανημα μου? δεν εχω τις γνωσεις να το κανω μονος μου...

αυτο που θελω ειναι τρελλη ταχυτητα.

money is not an issue

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1.Γράψε ξανά το ποστ σου με Ελληνικούς χαρακτήρες ;).

2.Μπορείς να βάλεις υδρόψυξη σε ότι θες(ακόμα και στους σκληρούς).

3.Custom υδρόψυξη φυσικά και αξίζει περισσότερο από μια έτοιμη,αλλά θέλει να ασχοληθείς και να πειραματιστείς περισσότερο απ'την έτοιμη.Πάντως,εάν θές να φτιάξεις custom υδρόψυξη και φοβάσαι να την στήσεις μόνος σου,μπορείς να εμπιστευτείς την κατασκευή της σε κάποιο εξιδικευμένο κατάστημα (με το αζημίωτο βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κάνε ένα κόπο και γράψε το ποστ σε ελληνικά, όπως είπε και ο Τεο :D

Κατά δεύτερον, πάμε στο σύστημά σου.

Βλέπω πως όλα είναι top, παρόλο που βγήκαν οι i7, αυτό το μηχάνημα σίγουρα είναι πολύ δυνατό και θα παραμείνει. Μια ένσταση έχω στη μνήμη, μόνο 2 GB μου φαίνεται "τραγικά" λίγο σε τέτοιο σύστημα.

Anyway, πάμε στα της υδρόψυξης. Υδρόψυξη, όπως αναφέρθηκε, μπορεί να μπει παντού. Το κατά πόσο είναι χρήσιμη σε όλα τα parts, εξαρτάται καθαρά από τη χρήση που θα κάνει ο καθένας. Όταν κάποιοι π.χ. "πεθαίνουν" τους σκληρούς δίσκους τους, ίσως εκεί να φανεί χρήσιμη. Άλλοι θέλουν να εξαφανίσουν κάθε ανεμιστήρα και πηγή θορύβου. Ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες.

Για μένα, εάν θες να εκμεταλλευτείς πλήρως το σύστημά σου (QX9770 στα 4+ GHz για κάθε μέρα, οι GTX 280 κλοκαρισμένες κι αυτές, κτλ, με ένα καθαρό, όμορφο και ήσυχο αποτέλεσμα), η υδρόψυξη είναι σχεδόν υποχρεωτική.

Για το ποιος θα την αναλάβει ως επαγγελματίας να στη στήσει, κάνοντας μια βόλτα από τη Στουρνάρη και το Multirama Extreme (στο οποίο και εργάζομαι και μπορούμε να τα πούμε κι από κοντά) θα μπορέσεις να μάθεις το τι μπορεί να κάνουμε - είτε συμβουλές για να το στήσεις εξ'ολοκλήρου μόνος σου είτε να αναλάβουμε το πλήρες στήσιμο της υδρόψυξης.

Κάνε μια βολτούλα το Σάββατο αν είσαι Αθήνα (ή πάρε ένα τηλέφωνο) και βλέπουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κάνε ένα κόπο και γράψε το ποστ σε ελληνικά, όπως είπε και ο Τεο :D

Κατά δεύτερον, πάμε στο σύστημά σου.

Βλέπω πως όλα είναι top, παρόλο που βγήκαν οι i7, αυτό το μηχάνημα σίγουρα είναι πολύ δυνατό και θα παραμείνει. Μια ένσταση έχω στη μνήμη, μόνο 2 GB μου φαίνεται "τραγικά" λίγο σε τέτοιο σύστημα.

Anyway, πάμε στα της υδρόψυξης. Υδρόψυξη, όπως αναφέρθηκε, μπορεί να μπει παντού. Το κατά πόσο είναι χρήσιμη σε όλα τα parts, εξαρτάται καθαρά από τη χρήση που θα κάνει ο καθένας. Όταν κάποιοι π.χ. "πεθαίνουν" τους σκληρούς δίσκους τους, ίσως εκεί να φανεί χρήσιμη. Άλλοι θέλουν να εξαφανίσουν κάθε ανεμιστήρα και πηγή θορύβου. Ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες.

Για μένα, εάν θες να εκμεταλλευτείς πλήρως το σύστημά σου (QX9770 στα 4+ GHz για κάθε μέρα, οι GTX 280 κλοκαρισμένες κι αυτές, κτλ, με ένα καθαρό, όμορφο και ήσυχο αποτέλεσμα), η υδρόψυξη είναι σχεδόν υποχρεωτική.

Για το ποιος θα την αναλάβει ως επαγγελματίας να στη στήσει, κάνοντας μια βόλτα από τη Στουρνάρη και το Multirama Extreme (στο οποίο και εργάζομαι και μπορούμε να τα πούμε κι από κοντά) θα μπορέσεις να μάθεις το τι μπορεί να κάνουμε - είτε συμβουλές για να το στήσεις εξ'ολοκλήρου μόνος σου είτε να αναλάβουμε το πλήρες στήσιμο της υδρόψυξης.

Κάνε μια βολτούλα το Σάββατο αν είσαι Αθήνα (ή πάρε ένα τηλέφωνο) και βλέπουμε ;)

φιλε μου εχω 4gb ram αλλα ωποτε βαζω τις αλλες 2 μνημες επανω το pc κολλαει.

ενω με 2 gb ram δεν freezaroun τα games.

ετσι εχω αναγκαστει να τρεχω μονο με 2. μπορουμε να φτιακσουμε κιαυτο? (εχω vista service pack 1 and all latest drivers)

εχεις msn να τα πουμε? με ενδιαφερει η προταση σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.