Jump to content



ASUS P5Q-EM


VIL

Recommended Posts

Πέστε μου ρε παίδες σε αυτήν την μητρική http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522663 χωράει να μπει αυτή η κάρτα?http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510674

Περιμένω απαντήσεις σας :worship: γιατί έχει γίνει παραγγελία, σε διαφορετική περίπτωση θα την ακυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βρίσκει θα πρέπει να είναι λίγο, για δες καλλίτερα εδώ

http://images.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.522663.jpg

το ότι χωράει χωράει μια χαρά αλλά γιατί παίρνεις μητρική που έχει επάνω της κάρτα γραφικών υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος ?

Όχι απλά έτυχε, θέλω ένα σύστημα μίνι αλλά να υποστηρίζει και PCIe 2.0 x16 slot (g45) για καλλίτερα γραφικά (games);)

Link to comment
Share on other sites

lol ρε pavou δεν είπα αυτό, όταν θα θέλω όμως ,μέσα από το βιος θα μπορώ να επιλέγω πια από τις 2 θα παίζει η ον μπορντ ή η (άλλη 4870)

Δεν ενδιαφέρομαι και τόσο για την ον μπορντ (έτυχε να την έχει η ΜΒ) αλλά για την άλλη (4870) και η ΜΒ υποστηρίζει PCIe 2.0 x16 slot.

Όταν δεν θα θέλω τα καλλίτερα γραφικά θα είμαι με την ον μπορντ όταν θα παίζω παιχνίδια θα επιλέγω 4870, και οι 2 μαζί δεν παίζουν, ή την 1 θα έχεις ή την άλλη κατάλαβες?;)

Link to comment
Share on other sites

και πως θα κλεινεις και θα ανοιγεις τη καρτα?

θα τη βγαζεις?:shifty:

1.Αλλάζεις ρυθμίσεις στο ΒΙΟΣ

2.Βγάζεις το καλώδιο DVI της οθόνης από την 4870 και τo βάζεις στην ον μπορντ.

Τόσο απλά;)

Link to comment
Share on other sites

:spam:ok συνενοούμαστε , θες με λίγα λόγια να μπορείς να βγάλεις την 4870 από το υπάρχον Pc και να μπορείς να το δουλεύεις ικανοποιητικά .

On topic τώρα όσο για το αν χωράει φαίνεται (απο το manual της mobo ) να είσαι στο όριο , ρώτα για σιγουριά και τον προμηθευτή :innocent:

Link to comment
Share on other sites

:spam:ok συνενοούμαστε , θες με λίγα λόγια να μπορείς να βγάλεις την 4870 από το υπάρχον Pc και να μπορείς να το δουλεύεις ικανοποιητικά .

On topic τώρα όσο για το αν χωράει φαίνεται (απο το manual της mobo ) να είσαι στο όριο , ρώτα για σιγουριά και τον προμηθευτή :innocent:

1. Ρώτησα τον προμηθευτή και μου είπε ότι μπαίνει.

2. Δεν θα βγάζω την 4870 από το πισι, απλά αφού θα επιλέγω από το ΒΙΟΣ την vga on board,στην συνέχεια θα βγάζω το καλώδιο της οθόνης από την 4870 και θα το βάζω στην θέση dvi της μητρικής για να δουλεύω με την ον μπορντ κάρτα.

Τώρα εάν θέλω να χρησιμοποιώ την 4870 θα κάνω την αντίστροφη διαδικασία,δηλαδή, αλλαγή ρύθμισης στο ΒΙΟΣ, και εν συνεχεία τοποθέτησης του καλωδίου της οθόνης στην 4870.

Πιστεύω να ήμουν πιο κατανοητός τώρα;)

Link to comment
Share on other sites

1. Ρώτησα τον προμηθευτή και μου είπε ότι μπαίνει.

2. Δεν θα βγάζω την 4870 από το πισι, απλά αφού θα επιλέγω από το ΒΙΟΣ την vga on board,στην συνέχεια θα βγάζω το καλώδιο της οθόνης από την 4870 και θα το βάζω στην θέση dvi της μητρικής για να δουλεύω με την ον μπορντ κάρτα.

Τώρα εάν θέλω να χρησιμοποιώ την 4870 θα κάνω την αντίστροφη διαδικασία,δηλαδή, αλλαγή ρύθμισης στο ΒΙΟΣ, και εν συνεχεία τοποθέτησης του καλωδίου της οθόνης στην 4870.

Πιστεύω να ήμουν πιο κατανοητός τώρα;)

Ποιος ο λογος να το κανεις αυτο εφοσον η καρτα παιζει και χαλαρα αμα θες και τεζα???Ασε που με την onboard ακομα και στον Explorer θα κολαει αμα ανηγεις πολλα παραθυρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να το κανεις αυτο εφοσον η καρτα παιζει και χαλαρα αμα θες και τεζα???Ασε που με την onboard ακομα και στον Explorer θα κολαει αμα ανηγεις πολλα παραθυρα!!!

Ο λόγος είναι για την κατανάλωση ενέργειας, δεν ανοίγω πολλά παράθυρα, και είμαι με τον chrome.;)

Δεν είναι και τόσο της πλάκας η ον μπόρντ κάρτα, δες λίγο καλλίτερα.

Πάντως ρε παίδες εάν δεν το δω εγώ ο ίδιος θα έχω αμφιβολίες εάν κουμπώνει η κάρτα με την ΜΒ πιστεύω θα βρίσκει στην ψήκτρα του Southbridge.

Τι λες και εσύ kataraman?

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εχεις πανω τη καρτα η καρτα τρωει ρευμα.

Ναι αλλά πολύ λιγότερο όταν δεν την έχω επιλεγμένη και συνδεδεμένη.

Θα μου πεις την γνώμη σου εάν θα (κουμπώσει) τελικά η 4870 σε αυτήν την μητρική.?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.