Jump to content



κάρτα γραφικών φορητού Fujitsu MXM (i or ii)


thanassis

Recommended Posts

http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170281479936&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:IE:11

εδώ είναι η κάρτα και ο πωλητής της. Τώρα ακρίβαινε κατά 10 ευρώ λόγο άνοδος του δολαρίου. Τροφοδοτικό δεν χρειάστηκε να αλλαχθεί.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω πολυ.....να σε ρωτησω κατι ακομα.

χρειάστηκε να αλλαξεις και το τροφοδοτικό?.....

μπορεις επισης να μου πεις που μπηκες και αγορασες την καρτα?...

ειμαι λιγο ασχετη γι αυτο...

από ebay λογικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδια εχω κι εγω ενα Fujitsu Siemens Amilo Pi 1556 με καρτα γραφικων Nvidia geforce go 7600 mxm. Διεγνωσαν απο μουλτιραμα οτι εχει καει η καρτα και ζητησαν 500 ευρώπουλα! Το λυσατε τελικα το προβλημα με αντικατασταση της καρτας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν εχει κανενας σας διαθεσιμη καμμια καρτα γραφικων Nvidia Geforce Go 7600 mxm ή μεγαλύτερη (8400, 8600, κλπ), ή αν ξέρει πως να την εγκαταστησει σε λάπτοπ , ας μου στειλει pm ή ας γραψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μην πάρεις από ebay, είναι ελαττωματικές παρτίδες και πιθανόν να μην λειτουργήσει καν!!!!

το λέω επειδή την πάτησα!!! βρήκα στο ebay ένα κατάστημα που επισκευάζει τις συγκεκριμένες κάρτες γραφικών στην Θεσσαλονίκη και δίνει και 3 μήνες εγγύηση με 55€

έφτιαξα ενός φίλου και έπαιξε τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μην πάρεις από ebay, είναι ελαττωματικές παρτίδες και πιθανόν να μην λειτουργήσει καν!!!!

το λέω επειδή την πάτησα!!! βρήκα στο ebay ένα κατάστημα που επισκευάζει τις συγκεκριμένες κάρτες γραφικών στην Θεσσαλονίκη και δίνει και 3 μήνες εγγύηση με 55€

έφτιαξα ενός φίλου και έπαιξε τέλεια!!!

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

Το βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Απο το site τους ομως οι τιμες ειναι αρκετα μεγαλυτερες... Εσεις μεσω ebay εχετε κανει την επισκευη? Κριμα αφου ειναι ελλαδα το μαγαζι να μην σε συμφερει να τους παρεις κατευθειαν ενα τηλεφωνο και να κανονισεις...

Link to comment
Share on other sites

τους παίρνεις κανονικά τηλέφωνο και κανονίζεις, και πήγα και από εκεί και την έδωσα την κάρτα, απλώς στην μια περίπτωση πληρώνεις εργατικά για το άνοιγμα του λαπτοπ κλπ και στην άλλη περίπτωση τους πας χύμα το κομμάτι και γίνεται η πληρωμή μέσω ebay!!

(στο fujitsu που βγαίνει και εύκολα η κάρτα ήθελαν 30€ πάνω και την έβγαλα στο αυτοκίνητο και την έδωσα!!!)

αλλά το καλό είναι ότι δίνουν εγγύηση και είναι συννενοήσιμοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.