Jump to content



Απορίες Εγκατάστασης


morph

Recommended Posts

Καλή Χρονιά σε όλους!!!

Η νέα χρονιάμε βρίσκει νακάνω εγκατάσταση στο νέμο μου PC αλλά θέλω τη βοήθειά σας!

Στο motherboard Asus P6T θέλω να βάλω ένα δίσκο συστήματος και άλους 3 σε raid0. Οταν επιλέγω RAID από το Storage configuration tou Bios μου βγάζει στην αρχή (κάνοντας reboot)¨Express gate not installed orinstallation is incomplete. Οταν βάζω στο Storage configuration IDE τότε δενμου βγάζει αυτό το μύνημα.

Τι γίνετε; Μπορεί να έχω πρόβλημα στην κάρτα γραφικών;

Την κάρτα γραφικών την έχω βάλει στην 1η PCIe όπως λένε οι οδηγίες ως recommended.

Οι δίσκοι είναι όλοι πάνω στον ICH10R

Λοιπόν έχουμε κ μπλε οθονούλα στην εγκατάσταση. Μόλις φορτώσει το windows των ΧΡ αντί να εμφανίσει δίσκους, εμφανίζει unknown device ... κατι και μετά από δευτερόλεπτα μπλέ οθόνη με πρόβλημα στο

setupdd.sys - address F7418CAD base at F73EC000, Datestamp 41107c8f

:(

Καλή μας χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεκάποια drivers κατάφερα να μου ναγνωρίσει τους σκληρούς κατα την εγκατάσταση. 1 δίσκος είναι μόνος του, για το σύστημα και οι άλλοι 3 είναι σε raid0. Εκανε την εγκατάσταση αλλά τώρα δεν bootάρει. πιστεύω επειδή έχει τους drivers για raid κάπου κολάει;

Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω γιατι πραγματικά δεν ξέρω καθόλου πώς να το βρώ κ τι drivers θέλει για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.