Jump to content



Make-it-your-self NAS???


laserscout

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Έχεις καταφέρει με κάποιον τρόπο να κρατάει τις ρυθμίσεις το transmission;

Επίσης υπάρχει και ενα script εδώ που κάνει scan ένα share για torrent και τα ξεκινάει αυτόματα,αλλά δεν έχω πολυ καταλάβει πως να το κάνω.

http://apps.sourceforge.net/phpbb/freenas/viewtopic.php?f=12&t=18

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το transmission του freenas.

Το έχω βάζει ότι κατεβαίνει σε ένα φάκελο που βρίσκεται στο δίσκο χύμα.

Όλα καλά, αλλά δεν με αφήνει να σβήσω φακέλους μέσα στο φάκελο αυτό.

ΠΧ Κατεβάζω ένα videάκι, το βλέπω και το σβήνω, no problem at all.

Κατεβάζω το ίδιο video αλλά τώρα είναι από μόνο του μέσα σε ένα φάκελο. To βλέπω μια χαρά, αλλά δεν μπορώ να σβήσω ούτε το video μόνο, ούτε όλο το φάκελο.

Τι να φταίει?

To πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε...και έφτιαξε πάλι με τον ίδιο τρόπο....

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα.Κάνε αυτό.

http://apps.sourceforge.net/phpbb/freenas/viewtopic.php?f=46&t=1172&sid=cc7163eb9f7e909e61c3d13f0c59167e

Γιατί το κάνει? Καμιά μόνιμη λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν μετά απο αρκετό καιρό και πολλούς πειραματισμούς,μπορώ να πω δουλεύει καλά.Το θέμα όμως είναι το εξής.Με samba έχεις καλή λειτουργικότητα αλλά είναι πολύ αργό.Αντίθετα με ftp πάει σφαίρα αλλά το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι copy / paste.Δεν μπορείς πχ να ακούς mp3 απο το freenas δίσκο.Υπάρχει τρόπος να μπορώ να εκμεταλλευτώ το ftp σαν network drive;

Link to comment
Share on other sites

Πώς το μετράς αυτό.Ανοίγω ένα φάκελο 50gb αργεί να φορτώσει τα αρχεία.Βρήκα ένα μικρό προγραμματακι netdrive.Το οποίο κάνει μια σελίδα ftp σαν network drive.Έτσι όλα φορτώνουν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.