Jump to content



Αγορά LG W2252TQ-PF 22'' TFT ?


hot_sauce

Recommended Posts

Ψάχνω να αγοράσω οθόνη για τον αδερφό μου...ωραία? ωραία...

γύρω στα 200-220Ε το πολύ...αλλά και στα 180 να βρεθεί κάτι οκ...

έχω βρει την LG W2252TQ-PF 22'' TFT αλλά σε διάφορα φόρουμ είδα πως η LG έχει ένα θεματάκι με το μάυρο αλλά προσφέρει

εγγύηση 0 καμμένων pixels...

από την άλλη έχω βρει και την Samsung SM2253BW η οποία λένε πως αναπαράγει πολύ καλά το μαύρο χρώμα έχει αρκετά παρόμοια χαρακτηριστικά αλλά όχι την απόκριση της LG (2ms)...

τι προτείνετε να πάρω?

κάποια άλλη ιδέα ή κάτι να προσέξω σ'αυτές τις 2 οθόνες??

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως η LG με το zero pixel warranty ειναι υπερ της..μεγαλο πλεονεκτημα

Και γενικως δεν εχω κανενα παραπονο απο LG.

οσο αφορα τα χρωματα , και οι 2 θελουν ρυθμισμα..οπως και ολες δηλαδη..

επισης καλυτερα να πας να τις δεις και απο κοντα για να κρινεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια και γενικά δεν έχω κανένα παράπονο. Υπόψην παίζω μόνο games και δεν έχω επίσης κάποιο πρόβλημα.

Βασικά μετά από τόσο καιρό μετάνιωσα που δεν πήρα 24αρα. Αυτά σε γενικές γραμμές.

Δεν ξέρω τεχνικά να σου μιλήσω οπότε..next.:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω την εχω την οθονη αυτη και μπορω να σου πω οτι το μαυρο της ειναι μια χαρα.

Τα χρωματακια της θελουν ενα ρυθμισμα βεβαια, αλλα μετα τη ρυθμιση ολα ειναι τελεια.

Οι ρυθμισεις της ειναι οι εξης : πανω στις εργοστασιακες ρυθμισεις με το QuickGamma βαζεις red : 2.06 green : 1.79 blue : 1.85 . Τελος μπορεις να μειωσεις την φωτεινοτητα στο 90 αν σε κουραζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.