Jump to content



Επιλογή μνήμης


nikpoth

Recommended Posts

Τις mushkin τις είχα.Το πολύ να σου παίζουν μέχρι 1066, εμένα εκεί έπεζαν παραπάνω για κανέναν λόγο.Αν όμως δεν σε ενδιαφέρει το overclocking, τότε ναι mushkin.....

Link to comment
Share on other sites

η A-DATA ανεβαίνουν χαλαρά στα 1200 αλλά και οι mushkin με τα stock volt να είναι αρκετά χαμηλά ίσως πάνε καλύτερα από τις A-Data. αν δεν κάνεις overclocking ώστε να χρειαστείς πάνω από 1200mhz και οι δύο καλές είναι αλλά άμα θες περισσότερο πρέπει να την ψάξεις γιατί μπορεί οι mushkin να έχουν χαμηλό voltage αλλά τα chipakia που φοράνε να μην τραβάνε.

Link to comment
Share on other sites

τι "το πολύ" αφού τα 1066 είναι η default συχνότητα.

Για έμφαση το έβαλα το πολύ.Μέχρι 1100, αν θυμάμαι καλά ίσως και λιγότερο, οι δικές μου είχαν παίξει αλλά έβγαζαν λάθη και μετά από λίγο πέταγαν μπλε οθόνη.Δεν τις συνιστώ για ο/c.

Link to comment
Share on other sites

η A-DATA ανεβαίνουν χαλαρά στα 1200 αλλά και οι mushkin με τα stock volt να είναι αρκετά χαμηλά ίσως πάνε καλύτερα από τις A-Data. αν δεν κάνεις overclocking ώστε να χρειαστείς πάνω από 1200mhz και οι δύο καλές είναι αλλά άμα θες περισσότερο πρέπει να την ψάξεις γιατί μπορεί οι mushkin να έχουν χαμηλό voltage αλλά τα chipakia που φοράνε να μην τραβάνε.

1200 δοκιμασμενα? τα καλα τσιπακια πηγαιναν τοσο! που το στηριζεις ?γιατι θελω να αγορασω μνημες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην ανοιγω καινουριο topic, να κανω μια ερωτηση. Εχω μνημες με timings 5-5-5-15, οι καινουριες που θελω να παρω εχουν 4-4-4-12. Θα παιξουν κανονικα η θελουν καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην ανοιγω καινουριο topic, να κανω μια ερωτηση. Εχω μνημες με timings 5-5-5-15, οι καινουριες που θελω να παρω εχουν 4-4-4-12. Θα παιξουν κανονικα η θελουν καποια ρυθμιση?

οχι λογικα θα τις βλεπει ολες με 5-5-5-15 αν οχι βαλτες εσυ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.