Jump to content



Γνώμες για νεα μητρική DDR3 s775


Fonias A.E1416003211

Recommended Posts

Γεια σε ολους,

Θα ηθελα να μου προτεινετε μια μητρικη μεχρι 200€ (το πολυ 250) με DDR3, 775 η οποια να σηκωνει πανω απο 420 fsb γιατι η Asus P5E3 που εχω τερματιζει στα 423ΜHz. Επειδη εχω 4GB (2x2GB) Corsair 1600 9-9-9-24 (και μου εχει μεινει κ ενα σετακι Supertalent 2x1GB 1600 7-6-6-18 D9GTR για το οποιο ειχα σκασει 350€ και λυπαμαι να τις πουλησω σε ξεφτιλα τιμη) θα ηθελα να βρω μια ΣΤΑΘΕΡΗ μητρικη η οποια να ανεβαζει στα 3,8 τον q6600 μου. Ελεγα να παρω την DFI Lanparty DK P45 T3RSB στα 159 απο πλαισιο. Βεβαια υπαρχει και η DFI UT P45 T3RS η οποια παρολο που ειναι πιο ακριβη εχει υποστηριξη μονο για 1333MHz DDR3. Το κακο ειναι οτι δεν βρηκα κανενα σχετικο review για το ποσο κλοκαρονται οι συγκεκριμενες.

Μπορειτε να με βοηθησετε να αποφασισω γιατι την παταω συνεχεια με τις αγορες μητρικων.

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, την προηγούμενη βδομάδα, τo multi xtreme είχε προσφορά την Foxconn Blackops στα 179 ή 189 ευρω. Από βδομάδα που θα ξανανοίξει στον Πειραιά, τσεκαρέ την. Έδινε πολύ καλό fsb σε Quad και η τιμή της είναι πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

Θα ηθελα να μου προτεινετε μια μητρικη μεχρι 200€ (το πολυ 250) με DDR3, 775 η οποια να σηκωνει πανω απο 420 fsb γιατι η Asus P5E3 που εχω τερματιζει στα 423ΜHz. Επειδη εχω 4GB (2x2GB) Corsair 1600 9-9-9-24 (και μου εχει μεινει κ ενα σετακι Supertalent 2x1GB 1600 7-6-6-18 D9GTR για το οποιο ειχα σκασει 350€ και λυπαμαι να τις πουλησω σε ξεφτιλα τιμη) θα ηθελα να βρω μια ΣΤΑΘΕΡΗ μητρικη η οποια να ανεβαζει στα 3,8 τον q6600 μου. Ελεγα να παρω την DFI Lanparty DK P45 T3RSB στα 159 απο πλαισιο. Βεβαια υπαρχει και η DFI UT P45 T3RS η οποια παρολο που ειναι πιο ακριβη εχει υποστηριξη μονο για 1333MHz DDR3. Το κακο ειναι οτι δεν βρηκα κανενα σχετικο review για το ποσο κλοκαρονται οι συγκεκριμενες.

Μπορειτε να με βοηθησετε να αποφασισω γιατι την παταω συνεχεια με τις αγορες μητρικων.

Thanx!

Checkαρε τη BlackOps που σου λέει και ο Ανέστης ;) Θέλει ψάξιμο βέβαια και είναι περίεργη μητρική..Αλλα με το σωστό συνδιασμό ρυθμίσεων (ήδη τo BIOS της έχει βελτιωθεί πολύ) θα μείνεις ευχαριστημένος..

Οι άλλες μή βλέπεις που λένε 1333..Δε σταματάνε φυσικά εκεί ;)

Link to comment
Share on other sites

μαζί σου αλλά τις έχει ήδη τις ram. Και όχι ένα αλλά 2 κιτάκια

Αυτο ειναι το προβλημα, οτι εχω ηδη τα 2 κιτ. Αλλιως δεν το ειχα σε τιποτα να παω σε ddr2.

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Απ οτι καταλαβαινω δεν υπαρχουν πολλες καλες επιλογες για ddr3+775. Καλη φαινεται η blackops αλλα μαλλον θα περιμενω λιγο (1-2 Εβδομαδες) μηπως βγει καμια προσφορα μ αυτη που ειπε ο Junior21. Θελω και να δω πρωτα πως θα πηγαινει το συστημα με 2 samsung mlc που θα μου δανεισει ενα φιλαρακι, αλλα το πιο πιθανο ειναι να τσιμπησω την foxconn.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.