Jump to content



Πρόβλημα με dvd-rw teac labelflash


Devil_7

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα.

Έγραψα στην αρχή 2 cd data και πήγα μετά να τα ανοίξω και δεν είχαν τπτ μέσα. Φαίνεται από πίσω ότι έχει γίνει εγγραφή.

Μετά έγραψα και ένα dvd data για να δοκιμάσω και πάλι τα ίδια. Έβαλα κάποια dvd που είχα που ξέρω ότι δουλεύουν και πάλι όταν τα άνοιγα δεν έδειχνε τπτ μέσα.

Τι έγινε? Παίζει να χάλασε ξαφνικά και να μην διαβάζει?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχουμε; :p

Μπορεί και να χάλασε. Αν είσαι σίγουρος ότι έγραψες σωστά τα δισκάκια, δοκίμασε με άλλη μάρκα δισκάκια και με αλλαγή firmware.

Link to comment
Share on other sites

Ε 2 χρόνια καλά του ήταν. Κατά μέσο όρο αυτό είναι το όριο ζωής τους. Κάπως έτσι ξεκινάνε. Κενά δισκάκια κλπ. Τελευταία πράγματα που κάνεις είναι αναβάθμιση firmware και δοκιμή με άλλο software μπας και έχεις άλλη μία πιθανότητα.

Αλλιώς 20Ε και παίρνεις ένα ωραιότατο καινούριο Sata κιόλας ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Έγραψα στην αρχή 2 cd data και πήγα μετά να τα ανοίξω και δεν είχαν τπτ μέσα. Φαίνεται από πίσω ότι έχει γίνει εγγραφή.

Μετά έγραψα και ένα dvd data για να δοκιμάσω και πάλι τα ίδια. Έβαλα κάποια dvd που είχα που ξέρω ότι δουλεύουν και πάλι όταν τα άνοιγα δεν έδειχνε τπτ μέσα.

Τι έγινε? Παίζει να χάλασε ξαφνικά και να μην διαβάζει?

To ίδιο έκανε και το δικό μου.

έγραφα ταινία DVD και ενώ στον Player της τηλεόρασης παίζανε κανονικά στο πισι μου τα έβγαζε κενά. Το ίδιο και με τα audio. Τα άκουγα κανονικά στο αυτοκίνητο αλλά στο πισι....

Το ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΑ και πήρα ένα καινούριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εδω το DVD player δεν βλεπει καν δισκακια μεσα,το αντιγραφικο κατι κανει,λεω ομως να το αλλαξω με αυτο που εχει το αλλο πισι,που ειναι μολις 3 μηνων:p

Αλλα επειδη βαριεμαι να αλλαζω,το firmware που το βρισκω?πως το αλλαζω? :fist:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.