Jump to content



Τρυπιο ψυγειο. τωρα τι ??


YDinopoulos

Recommended Posts

Και ερωτω ο αδαης...

Εχω ενα ψυγειο Black Ice GTX 360. Εκει που βιδωνα, μια απο τις βιδες περασε λιιιιγο στα φινακια (ηταν λιγο πιο μακρυα αυτη...) αλλα δεν εδωσα σημασια.

Εβαλα τα κομματια κ παρατηρησα ελαφρια διαροη (1 σταγονα ανα 15-20 sec).

Φτιαχνεται αυτο τωρα η παω για νεο ? :(

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε αυτός που θα κάνει την κόλληση να το κατέχει το πράγμα......έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που η κόλληση περνάει και μέσα από την τρύπα και μετά παίρνεις μπλοκαρισμένο ψυγείο:fie:

Πηγαινε στο praktiker και παρε ενα δυνατο epoxy που να αντεχει και σε μεγαλες θερμοκρασιες και κλεισε την τρυπα με αυτο, θα εισαι οκ, κοστος κατω απο 5Ε.

:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 στοιχειων οπως προειπαν , ειχα κολλήσει ενα ρακορ στην εισαγωγη μιας 1250 που ειχαν χαλασει οι βολτες και κανα 2 χρονια που την χρησιμοποιησα δεν εχασε ουτε σταγονα .

Link to comment
Share on other sites

Mακρια απο κολλισεις, θα πρεπει να την κανει ειδικος..... και εγω εκανα αλλα μετα απο λιγο αρχιζε να χανει .....βαλε εποξικο στοκο και τελος (ειναι ενα μπλε σαν μαζα και το πλαθεις και γινεται ασπρο, μετα το εφαρμαζεις! εγω στο ψυγειο μου τετοιο εβαλα που ειχε μια τρυπα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Δεν χανει με τιποτα πια, τον εβαψα απο πανω και ειναι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Kαλα, η εποξικη @@ κανει. Εβαλα μπολικη στην περιοχη, την αφησα 18 ωρες να πηξει (12 ελεγαν οι οδηγιες) αλλα παλι εσταζε ! Κ η τρυπιτσα δεν ειναι μεγαλυτερη απο κεφαλι καρφιτσας !

Link to comment
Share on other sites

Φωναξε τον DJD σπιτι να στην κλεισει με καλαι .....καντου και τα αεροπορικα εισητηρια αν και θα σου βγει λιιιιιγο πιο ακριβα απο τις απο πανω λυσεις :D :D

χαχαχα και ετοιμαζόμουν να το απαντήσω :D :D

Πέρα από τη πλάκα Γιάννη με καλάι είχαμε κλείσει μια τρύπα σε ψυγείο.. και δούλευε μια χαρά για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα, η εποξικη @@ κανει. Εβαλα μπολικη στην περιοχη, την αφησα 18 ωρες να πηξει (12 ελεγαν οι οδηγιες) αλλα παλι εσταζε ! Κ η τρυπιτσα δεν ειναι μεγαλυτερη απο κεφαλι καρφιτσας !

Ή χαλια εποξικη εχεις παρει ή κατι κανεις πολυ λαθος, γιατι εχω κλεισει πολυ μεγαλυτερη τρυπα σε ψυγειο με αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.