Jump to content



Βοήθεια για επιλογή 9800GTX PLUS


marios007

Recommended Posts

Επειδή θέλω να βάλω μια 9800 σε ένα PC που θέλω να κάνω και folding και επειδή το λεφτά που μπορώ να διαθέσω για την κάρτα γραφικών είναι περίπου 150 € θέλω την βοηθειά σας για επιλογή μιας 9800GTX PLUS.

Είμαι μεταξύ των

MSI N9800GTX PLUS-T2D512-OC CUDA 512ΜΒ PCI-E RETAIL

MSI N9800GTX PLUS-2D512-OC 512ΜΒ PCI-E RETAIL

Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά. Ποιά απο τις δύο όμως έχει το καλύτερο σύστημα ψύξης;

Επειδή η παραγγελία θα γίνει απο το κίτρινο μαγαζί μην μου προτείνεται άλλες λύσεις απο άλλα μαγαζια.

Επίσης νομίζω ότι στην κατηγορία των 150 € δεν υπάρχει κάρτα άλλη που να δίνει καλύτερη απόδοση σε folding (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αγοράσεις καινούρια κάρτα απαραίτητα, τότε ναι, είναι η καλύτερη επιλογή σου στα χρήματα αυτά. Πάρε την πιο φθηνή.

Σε Vista 64bit με τους καινούριους ForceWare 185.20 θα πατάει 11-12k PPD.

Μεταχειρισμένες μπορείς να πάρεις 2 9800GT/8800GT και να ανέβεις κι άλλο, με 7000PPD στην καθεμια, πάλι με τους καινούριους drivers στα νέα WU.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργιος ο υπολογιστής απο την αρχή.

Απλά δεν μπορώ να διαθέσω πάνω απο 150€ για την κάρτα.

Δίνει 11-12Κ ppd μια 9800GTX PLUS; Περίμενα τα μισά.

Θα έχω win 32bit. Παίζει τόσο σημαντικό ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργιος ο υπολογιστής απο την αρχή.

Απλά δεν μπορώ να διαθέσω πάνω απο 150€ για την κάρτα.

Δίνει 11-12Κ ppd μια 9800GTX PLUS; Περίμενα τα μισά.

Θα έχω win 32bit. Παίζει τόσο σημαντικό ρόλο;

Βγήκαν κάτι Beta drivers που διπλασιάζουν το PPD σε vista x64. Χθες ακούστηκαν κάποια πράματα στο folding forum όμως. Ίσως να skipάρουν κάποια μέρη του αλγορίθμου, δε γνωρίζουμε ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.