Jump to content



Προσθήκη μέσω κοντρόλερ σάτα υποδοχών


sosna

Recommended Posts

Όχι αυτή που πήρα είναι retail SWEEX 2 PORT INTERNAL SATA II RAID PCI EXPRESS CARD,τουλάχιστον έτσι λέει.Δυστυχώς όμως εντός κουτιού βρίσκονταν μόνον η κάρτα.

Την πρώτη φορά που την έβαλα πάνω -το πρωι- συνδέθηκα κ μέσω νέτ εγκατέστησα το πρόγραμμα οδήγησης.Εκ των υστέρων βέβαια βρήκα κ το σάιτ.

Ευχαριστώ πάντως για το λίνκ,όπως επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε mech5107 κ dpolal για το ενδιαφέρον κ τη βοήθεια!

υγ:σόρρυ αν σας έπρηξα με τις νουμπίστικες απορίες μου πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Χμ, αν είναι retail, πρέπει να έχει cd, χαρτιά και καλώδια ίσως...

Για δοκίμασε να κατεβάσεις το manual και να δεις τι πρέπει να έχει μέσα στο κουτί...

Μάλλον το έχουν "δοκιμάσει" στο e-shop, ή έχει γυρίσει από rma ή κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί έπρεπε να εμπεριέχονται σιντί με ντράιβερς όπως κ το μάνουαλ.Δυστυχώς όμως εμένα περιείχε μόνο την κάρτα.SWEEX 2 PORT INTERNAL SATA II RAID PCI EXPRESS CARD

Τους πήρα τηλέφωνο κ μου τα μασούσαν,μου είπε μάλιστα οτι συμβαίνει αρκετές φορές να μην βρίσκονται μέσα στα κουτιά αυτά που λέει ο κατασκευαστής,παπαριά ολκής δηλαδή.

Εγώ πάντως ζήτησα να μου βρουν το σιντί κ το μάνουαλ,εφόσον τα πλήρωσα,άσχετα αν τα κατέβασα κ τα δύο από το νέτ,-όχι οτι περιμένω να το κάνουν βέβαια-.

Απλά εάν είχα το μάνουαλ κ το σιντί θα είχα γλιτώσει 4-5 ώρες της ζωής μου ψάχνοντας κ ρωτώντας,ταλαιπωρώντας κ άλλους.

Την επόμενη φορά μάλλον δεν θα ξαναπροτιμήσω το εν λόγω διαδικτυακό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βάση νόμου πρέπει να υπάρχουν οδηγίες και αν δεν απατώμαι και στα ελληνικά...ένα Τσάκωνα ρε παιδιά...:p

Τελικά το μαγαζί αυτό δίνει κάθε φορά όλο και χειρότερη εντύπωση...:rip:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να τους γυρίσεις πίσω την κάρτα και να τους την τρίψεις στα μούτρα. Από την πίσω πλευρά κιόλας που 'χει τις ακίδες απ' τις κολλήσεις... είναι πιο αποτελεσματικό.

Να αγοράζεις κάποιο προϊόν και να σου δίνουν ανοιγμένο / μεταχειρισμένο / χωρίς καν να συνοδεύεται από όσα έπρεπε είναι απαράδεκτο. Φίλε μου, λεφτά τους έδωσες, δε στο κάνανε δώρο. Με τα λεφτά μας θα παίζουνε; Τους χρωστάμε κιόλας μήπως;

Στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιο e-shop point με τυπωμένη τη σελίδα του manual που γράφει τι έπρεπε να περιέχει και θα είχα κάνει ΤΟ χαμό. Να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να τους γυρίσεις πίσω την κάρτα και να τους την τρίψεις στα μούτρα. Από την πίσω πλευρά κιόλας που 'χει τις ακίδες απ' τις κολλήσεις... είναι πιο αποτελεσματικό.

Να αγοράζεις κάποιο προϊόν και να σου δίνουν ανοιγμένο / μεταχειρισμένο / χωρίς καν να συνοδεύεται από όσα έπρεπε είναι απαράδεκτο. Φίλε μου, λεφτά τους έδωσες, δε στο κάνανε δώρο. Με τα λεφτά μας θα παίζουνε; Τους χρωστάμε κιόλας μήπως;

Στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιο e-shop point με τυπωμένη τη σελίδα του manual που γράφει τι έπρεπε να περιέχει και θα είχα κάνει ΤΟ χαμό. Να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

Δεν αξίζει να ασχολούμαι με ζώα-χαρακτηρισμός μετά λόγου γνώσεως-!:lock:

Απλά δεν θα ξαναεπιλέξω το συγκεκριμένο μαγαζί!

Επίσης δεν μαρέσει να χτυπάω το καπίστρι για να τακούσει το άλογο!:happy2:

Να βρίσω τον υπάλληλο γιατί?Άλλος του είπε-τον άφησε να συμπεριφέρεται έτσι!:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Το πανέξυπνο e-shop στη συσκευασία δεν συμπεριελάμβανε ούτε οδηγίες ούτε σιντί ούτε οτιδήποτε.Βέβαια 24 ευρά έδωσα τι περίμενα,γαμπρό με μάτια?

manual ουτε εγω βρηκα μεσα..

αλλα drivers κανονικότατα ,8cm cd-ακι είχε μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.