Jump to content



Ποια από τις δυο GTX 285 να διαλέξω


p55

Recommended Posts

κοιτα για τισ απαιτησεις σου, το real option τελικα ειναι αν αξιζει να δωσεις 45Ε παραπανω για την ψυχτρα. Εχε μονο κατα νου οτι ναι μεν εχει καλυτερο συστημα ψυξης αλλα δεν πεταει εξω τον ζεστο αερα.

Πια 45Ε για την ψύχτρα?Εδώ η 1GB κάνει 355 και η 2GB κάνει 400.

Ίσα ίσα που η αντίστοιχη 1GB της palit είναι και πιο φτηνή με καλύτερη ψύξη :turn:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεω, απτην στιγμη που δεν χρειαζεται τα 2GB η μονη διαφορα αναμεσα στις επιλογες του, ειναι η ψυχτρα ουσιαστικα....οποτε ναι η palit με το 1G που δειχνεις τωρα δειχνει η πιο συμφερουσα.

Link to comment
Share on other sites

μπα σε nVidia πιο συμφερουσα επιλογη ειναι η 275GTX

βαζεις και τα clocks της 285 ή και παραπάνω αν θελεις

ειλικρινα δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν πεφτουν οι τιμες της 285

δες που ειναι η 275 με λιγο oc

http://www.techpowerup.com/reviews/Inno3D/GeForce_GTX_275_OC/29.html

ο αερας στις palit φευγει απο τις γριλιες λιιιγο απο πισω και απο τα πλαγια

αυτην την στιγμη εχω 30 cpu και 42 idle με την palit και τλχ σε load με reference cooler θα ειχα

πολυ περισσοτερο απο την palit και θα χρειαζοταν να βαλω fan καθετα απο κατω...

οπως εκανα με την 8800GTX που ανεβαζε κατι 85 αρια σε load...και μπορει να πετουσε το αερα εξω

αλλα κατω απο την καρτα επικρατουσε καυσωνας...απλα δεν εχω κλεισει το pci απο πισω που ειχα ανοιξει τοτε..

γενικα εμενα μου φαινεται καλυτερα με palit custom ψυξη παρα με reference.

το προβλημα δεν ειναι αυτο...

το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει χρονος (με το fallout3/GTA4 πρεπει να χααθεις απο τον κοσμο)

το cod4 και ΝΒΑ2Κ παιζει και με 9600GT και κανα αλλο game εγω δεν βλέπω....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.