Jump to content



Προβλημα με Gtx260


gns

Recommended Posts

Γεια σας εχω ενα προβλημα και δεν ξερω κατακριβεια αν ειναι της καρτας ή καποιας ρυθμισης του παιχνιδιου, συγκεκριμενα στο crysis βλεπω πολυ συχνα σε διαφορα μερη της οθονης να παρουσιαζετε κατι σαν πιξελιασμα και να αναβοσβηνει οχι ομως πολυ ισα που φενετε.Το συγκεκριμενο φενομενο το ειδα μονο στο crysis με ολα στο high και αναλυση 1280*1024. Τι μπορει να φταει γι'αυτο?

32998428.th.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα προβλημα και δεν ξερω κατακριβεια αν ειναι της καρτας ή καποιας ρυθμισης του παιχνιδιου, συγκεκριμενα στο crysis βλεπω πολυ συχνα σε διαφορα μερη της οθονης να παρουσιαζετε κατι σαν πιξελιασμα και να αναβοσβηνει οχι ομως πολυ ισα που φενετε.Το συγκεκριμενο φενομενο το ειδα μονο στο crysis με ολα στο high και αναλυση 1280*1024. Τι μπορει να φταει γι'αυτο?

32998428.th.png

Μονο στο Crysis σου συμβαινει αυτο το φαινομενο η και σε αλλα παιχνιδια ?

Eχεις κανει overclock στην καρτα σου ??

Τι drivers χρησιμοποιεις ?

Vista χρησιμοποιεις και το παιζεις σε DX10 η DX9??

Link to comment
Share on other sites

Kατ' αρχήν να υποθέσω ότι ανφέρεσαι στο Crysis Warhead. Αν ναι, τότε αυτό που περιγράφεις εχω την αίσθηση πως είναι ενα θεματάκι με το draw distance που έχει το παιχνίδι. Από το ss δε βγάζω άκρη, αλλά από την περιγραφή σου αυτό καταλαβαίνω.

Για αρχή εγκατέστησε ότι patch έχει βγεί για το παιχνίδι. Πάει καιρός που εχω να σχοληθώ με το παιχνίδι, αλλά εχω την εντύπωση πως κάποιο patch διορθώνει το πρόβλημα.

Αν δε γίνει τίποτα και με το patch, τότε βρες το αρχείο : sys_spec_ObjectDetail (μέσα στο φάκελο \game\config\cvargroups), κράτα ενα backup, άνοιξε το με notepad και παίξε με τις παρακάτω τιμές κάνοντας save όταν τελειώσεις :

e_view_dist_ratio_detail= 60 (δοκίμασε 150 π.χ)

e_view_dist_ratio_vegetation=60 (βάλε κι' εδω 150)

e_detail_materials_view_dist_xy=2048 (βάλε 16384)

e_detail_materials_view_dist_z=128 (βάλε 1024)

Λογικά θα υπάρξει μια μικρή πτώση στην απόδοση, αλλά το πρόβλημα θα λυθεί. Μπορείς να δοκιμάσεις και με μικρότερα νούμερα μέχρι να βρείς το σημείο που σταματάει το ''αναβόσβημα'', χωρίς να επηρρεάζεται τόσο η απόδοση.

Ελπίζω να μιλάμε για το Warhead.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις τους 182.50 (τελευταίοι whql) ή κάποιους από τους 185... beta.

Καλό θα ήταν επίσης να περάσεις ότι patch έχει βγει για το παιχνίδι (ή δυο ή τρια απ' ότι θυμάμαι).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.