Jump to content



νεα καρτα ηχου.. βοηθεια επιλογης..


amorfis

Recommended Posts

καλημερα. θελω να βαλω μια καρτα ηχου πιστευοντας οτι θα μου δωσει καλυτερη ποιοτητα.. κατι ψιλοαπλο θελω και ειμαι στις εξης επιλογες: 1) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.803293 2) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702252 3) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802657 ποια λετε για καλυτερα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι μεγαλε πως αμα ειναι να παρεις μια καλη καρτα ηχου..για παιχνιδια,μουσικη θα επρεπε να παρεις την Asus Xonar

Βεβαια ειναι 67 ευρω αλλα την εχω στο pc μαζι με τα G51 και μπορω να πω πως απολαμβανω μουσικη..

Πριν βαλω την Xonar ειχα την Supreme FX που ειχε η Rampage μου και η μεταβαση σε xonar ηταν χαοτικη..απιστευτη διαφορα..:happy:

Οποτε εαν θες να παρεις κατι καλο...αξιζει να τα δωσεις τα 67 ευρω :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι μεγαλε πως αμα ειναι να παρεις μια καλη καρτα ηχου..για παιχνιδια,μουσικη θα επρεπε να παρεις την Asus Xonar

Βεβαια ειναι 67 ευρω αλλα την εχω στο pc μαζι με τα G51 και μπορω να πω πως απολαμβανω μουσικη..

Πριν βαλω την Xonar ειχα την Supreme FX που ειχε η Rampage μου και η μεταβαση σε xonar ηταν χαοτικη..απιστευτη διαφορα..:happy:

Οποτε εαν θες να παρεις κατι καλο...αξιζει να τα δωσεις τα 67 ευρω :jump1:

Εχω την ιδια πανω στα Logitech z4.

Προσωπικα οσον αφορα τα ηχεια δεν εχω δει καμια ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με την on-board της P5Q Deluxe.

Εσυ πως στο καλο ειδες χαοτικη ρε πιτσιρικο? Μηπως παιζει ρολο που ειναι 5.1?

Ισως και να παιζει το ειδος μουσικης που ακους, αν ειναι καμια οπερα π.χ μπορει να ακουσεις διαφορες :p. Αλλα απο την αλλη την "χαοτικη" διαφορα την παρατηρεις στα παντα... Τι να πω...

Εκει που ειναι η μερα με την νυχτα ειναι στ'ακουστικα.. Αλλη εμπειρια.

amorfis δεν εχεις παραπονο σου απαντησα στο αλλο forum :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια πανω στα Logitech z4.

Προσωπικα οσον αφορα τα ηχεια δεν εχω δει καμια ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με την on-board της P5Q Deluxe.

Εσυ πως στο καλο ειδες χαοτικη ρε πιτσιρικο? Μηπως παιζει ρολο που ειναι 5.1?

Ισως και να παιζει το ειδος μουσικης που ακους, αν ειναι καμια οπερα π.χ μπορει να ακουσεις διαφορες :p. Αλλα απο την αλλη την "χαοτικη" διαφορα την παρατηρεις στα παντα... Τι να πω...

Εκει που ειναι η μερα με την νυχτα ειναι στ'ακουστικα.. Αλλη εμπειρια.

amorfis δεν εχεις παραπονο σου απαντησα στο αλλο forum :p

Στην Supreme FX που ειχα τα G5 τα surround δεν ακουγοντουσαν καθολου καλα..

επισης τα εβαζα τερμα και οι ψηλες χανοντουσαν στον ηχο..ποιο πολυ επαιζε μπασο

Ασχετα πως δεν εβγαζαν την πραγματικη τουσ δυναμη τα ηχεια:whistle2:

Οταν εβαλα την Xonar επαιζε πιο καθαρα , ολα τα ηχεια ακουγοντουσαν πολυ καθαρα και ομοιομορφα

Επισης οταν τα εχω τερμα τα αυτια μου δεν αντεχουν μετα απο πολυ ωρα οταν ειμαι μπροστα στο pc :sarcastic:

Με λιγα λογια η ενταση που μου εδινε η Xonar στα ηχεια ηταν περισσοτερη της Supreme :D

Αυτο εννοω εγω χαοτικη διαφορα σε σχεση με την παλια μου καρτα...

Τωρα για την δικια σου OnBoard δεν μπορω να πω κατι..γιατι πολυ απλα δεν την εχω ακουσει..(Αν ειναι της Realtek λενε πως παιζει πολυ καλα)

Παντος η δικια μου θελει σουτ απο τον 2ο :cool:

α! και το ειδος μουσικης που ακουω ειναι κυριως Trance/House/Techno και Hip-hop/RnB :)

Link to comment
Share on other sites

Στην Supreme FX που ειχα τα G5 τα surround δεν ακουγοντουσαν καθολου καλα..

επισης τα εβαζα τερμα και οι ψηλες χανοντουσαν στον ηχο..ποιο πολυ επαιζε μπασο

Ασχετα πως δεν εβγαζαν την πραγματικη τουσ δυναμη τα ηχεια:whistle2:

Οταν εβαλα την Xonar επαιζε πιο καθαρα , ολα τα ηχεια ακουγοντουσαν πολυ καθαρα και ομοιομορφα

Επισης οταν τα εχω τερμα τα αυτια μου δεν αντεχουν μετα απο πολυ ωρα οταν ειμαι μπροστα στο pc :sarcastic:

Με λιγα λογια η ενταση που μου εδινε η Xonar στα ηχεια ηταν περισσοτερη της Supreme :D

Αυτο εννοω εγω χαοτικη διαφορα σε σχεση με την παλια μου καρτα...

Τωρα για την δικια σου OnBoard δεν μπορω να πω κατι..γιατι πολυ απλα δεν την εχω ακουσει..(Αν ειναι της Realtek λενε πως παιζει πολυ καλα)

Παντος η δικια μου θελει σουτ απο τον 2ο :cool:

α! και το ειδος μουσικης που ακουω ειναι κυριως Trance/House/Techno και Hip-hop/RnB :)

Με καλυψες πληρως :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.