Jump to content



Ποιο κουτι για silent συνθεση?


goku_dbz

Recommended Posts

Επειδή δεν έχω την ευχαίρια να δώσω πάνω από 110-120 ευρώ, πιστεύετε ότι με αυτό: http://www.eshopcy.com.cy/show_per.phtml?id=PER.806668

θα είμαι εντάξει;

Χρειάζεσαι και το τροφοδοτικό που έχει πάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Είναι πολύ καλό και ποιοτικό κουτί (αν και το τροφοδοτικό που έχει πάνω δεν θα το συνιστούσα, πάρτο σε απλό καλύτερα). Έχει φοβερές δυνατότητες ψύξης, και τρομερό value/cost. Αλλά δεν είναι στημένο για ησυχία (mesh παντού, διάτρητο στα πλάγια και πάνω για να παίρνει fans). Αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως δεν μπορείς να στήσεις ήσυχο σύστημα με αυτό (εξάλλου τα κουτιά δεν βγάζουν ήχο, τα κινούμενα μέρη βγάζουν), απλά υπάρχουν στην αγορά καλύτερα για αυτόν τον σκοπό...;)

Link to comment
Share on other sites

Το τροφοδοτικό δεν το χρειάζομαι. Και το σύστημα υπάρχει, απλά θα αλλαχτεί το κουτί του. Οπότε μάλλον όχι σε αυτό που προτίνεις Dante...

Το κακό είναι ότι το Lian Li δεν υπάρχει στην Κύπρο. Και το Πλαίσιο δεν στέλνει εδώ... Οπότε αναζητούμε κάτι καλό και φτηνό από τα υπάρχοντα (κυρίως από το Link του e-shopcy που σας έδωσα παραπάνω)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από το να μην βρίσκεις αυτό που θέλεις...

Θέλω ένα κουτί που να μειώνει τον θόρυβο, να μπαίνει το psu στο κάτω μέρος και να μην ξεπερνάει τα 100 ευρώ...

Μέχρι στιγμής ελάχιστα έχουν αυτά τα στάνταρ (έως κανένα).

Μου άρεσαν τα:

NZXT HUSH CLASSIC SERIES BLUE

AKASA AK-ZEN01-BK ZEN-BLACK SILENT COOL MIDI TOWER

COOLERMASTER RC-500-KKN1-GP SILEO 500 BLACK

αλλά ακόμα είμαι πολύ αναποφάσιστος...

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας κανενα απο αυτα που λες δεν μπαινει το psu στο κατω μερος!

το lian li της υπογραφης πληρει ολα αυτα που θες! δεν ξερω αν το εχει ομως στην Κυπρο? ψαξτο και αν το βρεις εγω αυτο σου συστεινω!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τελικά λέω να το τσιμπήσω το lian li αν και στην αρχή σκεφτομουν κανά full τώρα κατάλαβα ότι δεν έχω και κανά θηρίο να στεγάσω και είναι επαρκές αλλά επειδή θα λείψω μια βδομάδα λέτε να προλάβω την προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

κανε την παραγγελια και οταν ειναι να στο φερουν( εμενα κανανε 3 μερες) σου στελνουν πρωτα mail...παρε τους τηλ και αλλαξε την ημερομηνια παραλαβης αιτιομενος πως θα λειπεις(οχι ενα μηνα μετα-αλλες 3-4 μερες και εισαι οκ!)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα αυτό αφού το Lian Li δεν υπάρχει στην Κύπρο και αφού δεν μπόρεσα να το φέρω (σε λογική τιμή) από το εξωτερικό (δοκίμασα e-bay και pixmania.com).

Άντε και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.