Jump to content



Παραγγελια Delta fans απο checkmate


chaotic1416003342

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply
:crazy::crazy::crazy::crazy::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke::smoke: Όσο κάνουν τα delta τα έδωσα σήμερα για τσιγάρα.. λολ...με έφαγε το άγχος...Περιμένω πως και πως πάνω από το Pc όλη μέρα σήμερα...Παίζει να μάθουμε σήμερα ή από αύριο πάλι??
Link to comment
Share on other sites

λογικα αυριο. σημερα μιλησα με τον τυπο του ειπα για 15, θα παρω και εγω μου λεει,να μην παρει και αυτος 5, μου ειπε κιολας οτι σε αυτην την παραγγελια δεν παει να βγαλει

Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε..να ναι καλά ο άνθωπος..Άρα πάμε στους 20delta..ελπίζω να κόψουν τίποτα στην τιμή και να μην μας κόψουν τον κ**ο...Και αύριο από το πρωί στο Pc θα είμαι οπότε με το που μάθεις νέα Postαρε τα μία όπου και να σαι για μην πάθω και τίποτα..Καλά πολύ πίκρα θα ήταν να παίξει κανα άκυρο στο τέλος...ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω...:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην άκρη έναν Delta FFB0812EHE και έναν FFB1212EHE (8 cm και 12 cm αντίστοιχα) από την εποχή που τους έφερνε το πλαίσιο (πέρσι το καλοκαίρι νομίζω).

Όταν τους δούλεψα, κάνανε εξαιρετική δουλειά, so go for them :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τους delta και άμα είναι να πάρω και εγώ για δοκιμές!

Έχω όπως βλέπετε στην υπογραφή μου υδρόψυξη σε κάρτα γραφικών και cpu.Στο ψυγείο έχω 3xsflex 12άρηδες.Αν έβαζα πάνω 3xdelta 12άρηδες με τις max στροφές, πόσους βαθμούς πτώση της θερμοκρασίας θα έβλεπα περίπου σε κάρτα και cpu???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τους delta και άμα είναι να πάρω και εγώ για δοκιμές!

Έχω όπως βλέπετε στην υπογραφή μου υδρόψυξη σε κάρτα γραφικών και cpu.Στο ψυγείο έχω 3xsflex 12άρηδες.Αν έβαζα πάνω 3xdelta 12άρηδες με τις max στροφές, πόσους βαθμούς πτώση της θερμοκρασίας θα έβλεπα περίπου σε κάρτα και cpu???

δεν μπορει να δωθει απαντηση σ αυτο που ρωτας.

ειναι καθαρα "trial".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τους delta και άμα είναι να πάρω και εγώ για δοκιμές!

Έχω όπως βλέπετε στην υπογραφή μου υδρόψυξη σε κάρτα γραφικών και cpu.Στο ψυγείο έχω 3xsflex 12άρηδες.Αν έβαζα πάνω 3xdelta 12άρηδες με τις max στροφές, πόσους βαθμούς πτώση της θερμοκρασίας θα έβλεπα περίπου σε κάρτα και cpu???

πιστευω πως θα δεις διαφορα ικανοποιητικη . αν δεν σε πειραζει τοσο κ ο θορυβος .αν κ μπορεις να τους ριξεις στα μισα βολτ οποτε δεν χρειαζεσαι . αντε ψησου κ εσυ να παρουμε πιο πολλα να πεσει κ η τιμη . :devil:

Link to comment
Share on other sites

Θ'ελω να πω...θα είχα πτώση τουλάχιστον 5 βαθμών ή μπορεί και όχι ή θα είχα και μεγαλύτερη?

Όσο για την ρύθμιση τάσης με σκοπό το ρίξιμο των στροφών για χαμηλότερο θόρυβο,δεν θα με ενδιέφεραι γιατί στην τελική θα κατέληγα εδώ που είμαι τώρα!Μόνο για τεστ θα τα ήθελα!

υ.γ.Σόρρυ για τα λάθη αλλά η ώρα περασμένη και...:zzz:

Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρά θέμα δοκιμής.Δοκιμάζεις βλέπεις-αποφασίζεις...Επιπλέον υπάρχουν ψυγεία που από ένα όριο και μετά δεν πέφτει η θερμοκρασία άλλο..Πχ είχα ένα ψυγείο που με 2coolermaster 1200rpm είχα 40βαθμούς..Μόλις έβαλα 2 coolermaster στις 2500rpm έπεσε στους 33βαθμούς..Αλλά όταν δοκίμασα πάνω 2 delta με την 4απλάσια ροή αέρα και έγινε πραγματικά τουρμπίνα το ψυγείο πήγα στους 30 βαθμούς..δλδ μόνο 3βαθμούς διαφορά σε σχέση με πριν που έπεσαν 7...Πολύ μεγάλο θέμα έχουν τα ψυγεία λοιπόν ανάλογα με το σχεδιασμό και τα cfm που μπορούν να αντέξουν..Πιστεύω ότι άμα βάλω 3 delta στο νέο μου ψυγείο θα πέσω 10-15 βαθμούς χαλαρά.. Οπότε άμα θες να δοκιμάσεις πάρε 2-3 και δοκίμασε..Αλλά να έχεις στο μυαλό σου πως με 60+db το κάθε fan απλά δεν μπορείς να είσαι στο ίδιο δωμάτιο εκτώς άμα έχεις τα z5500 ποιο πάνω από τη μέση ή φοράς ακουστικά....:to_pick_ones_nose3::whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Αχα!Κατάλαβα.Πάντως αν βοηθάει το ψυγείο μου είναι το black ice gts 360 με τα πυκνά fins.Οθόρυβος δεν αντέχετε για 24\7 ότι και να έχεις και ειδικά αν δεν μένεις και μόνοσ σου.Αλλά για δοκιμές σκέφτομαι.

Πάντως άμα γίνει η παραγγελία ,για πότε λέτε θα τα έχουμε στα χέρια μας?

Link to comment
Share on other sites

Kάστε ντε.ακόμα δεν ξέρουμε πόσο κάνει το καθένα και άμα θα γίνει και συ ρωτάς πότε θα φτάσουν??

ΥΓ* Chaotic ρε αρχηγέ είπαμε μετά τις 4 να περιμένω Post και πήγε 5!!!!:jump1: Πότε θα Postάρεις νέα και έχω σκάσει...:red::hang2:

Link to comment
Share on other sites

Nτάξει παιδιά μην τον πιέζουμε τον άνθρωπο εξυπηρέτηση μας κάνει...ίσως έπμλεξε και εμ την δουλειά.....άμα έχει μάθει κάτι θα το πει.....

@vagos222: Μan, έχει αρκετή ζέστη.....μην αγχώνεσε....φτιάξε καφεδάκι άραξε στο μπαλκόνι και περίμενε.....όχι τίποτε άλλο, μην πάθεις και τίποτα ρε αδερφέ....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε νεα αλλα οχι πολυ καλα ο τυπος απο delta λεει οτι δεν ασχολειται με κατω απο 3000 κομματια θα προσπαθησει να τον τουμπαρει ο checkmate αλλιως θα μας πει ο delta για καποιον που συνεργαζεται με Ευρωπη να τα παρουμε απο εκει λιγη υπομονη αλανια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.