Jump to content



Εντελώς ξαφνικά, δεν ανοίγει πλέον


NikMark

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες.

Ενώ εχθές δούλευε νορμάλ, σήμερα το πρωί πάω να τον ανοίξω και πριν μπει στα Windows, μου πετάει ένα μήνυμα στα αγγλικά: η προηγούμενη προσπάθειά σας για υπερχρονισμό, απέτυχε ( ποτέ δεν προσπάθησα να τον υπερχρονίσω ). Πατήστε οποιοδήποτε κουμπί ΕΚΤΟΣ από DEL για να μπει στο Setup.

Ενώ πάτησα ένα τυχαίο, με έβγαλε στο Setup, έπειτα πάτησα RESET ALL SETTING TO DEFAULT, αλλά πάλι, τίποτα. Πάει να κάνει επανεκκίνηση, πατάω το DEL ( ενώ δεν έπρεπε ) και πλέον ούτε στο Setup δεν με βάζει. Ενώ δουλεύει ο δίσκος, λες και δε δίνει δεδομένα για να προχωρήσει.

Καμιά ιδέα ρε παίδες περί τίνος πρόκειται;

Link to comment
Share on other sites

βγάλε από το ρεύμα το pc για κάνα 10λεπτο.

ξεκούμπωσε και τις μνήμες.......βγάλε και τη μπαταρία από τη μητρική για 30δεύτερα.

ξαναστήστο και αν boot-αρει μπες αρχικά σε safe mode.αν μπει σε safe δοκίμασε και κανονικό boot.

ανάλογα το πως θα συμπεριφερθεί ρίξε μας update:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω που εχω την p5k μου τα κανει και τωρα κατι πιεσα μεσα(δεν ξερω και εγω τι) και ως στιγμης οκ!

λετε να την παω πλαισιο που ειναι στην εγγυηση?

αν σου το ξαναπαρουσιάσει ρίξε ενα bios update εγώ έτσι την είχα κάνει την δικιά μου και μετά έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

και η δικιά μου η p5q-E κάνει κάτι τέτοια κουλά. Βασικά δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις από το bios με αποτέλεσμα να φορτώνει τα default με F2. σκέφτομαι να την πάω για rma

Link to comment
Share on other sites

και η δικιά μου η p5q-E κάνει κάτι τέτοια κουλά. Βασικά δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις από το bios με αποτέλεσμα να φορτώνει τα default με F2. σκέφτομαι να την πάω για rma

λεγοντασ rma ???

παιρνεισ και χρηματα?

Link to comment
Share on other sites

λεγοντασ rma ???

παιρνεισ και χρηματα?

έγω οταν την πήγα πίσω γιατι παρουσιάσε πρόβλημα μου έκοψαν πιστωτικό στην αρχική της τιμή ή μου είπαν αν θέλω να πάρω την p5q που είχε 122(νομίζω) αλλα χωρις να πληρώσω τπτ

Αν ήθελα να πάρω κατι άλλο το πιστωτικό θα έπεφτε στα 77 ευρω :devil:

Link to comment
Share on other sites

έγω οταν την πήγα πίσω γιατι παρουσιάσε πρόβλημα μου έκοψαν πιστωτικό στην αρχική της τιμή ή μου είπαν αν θέλω να πάρω την p5q που είχε 122(νομίζω) αλλα χωρις να πληρώσω τπτ

Αν ήθελα να πάρω κατι άλλο το πιστωτικό θα έπεφτε στα 77 ευρω :devil:

αλλα πρεπει να ειναι στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

λεγοντασ rma ???

παιρνεισ και χρηματα?

Δεν ξέρω καθώς την αγόρασα από μικρό μαγαζί(Δεν την είχε τότε το Πλαίσιο και το e-shop το αποφεύγω)

Μάλλον για αλλαγή με άλλη αν και θα προτιμούσα να άλλαζα και μάρκα. Θα δείξει

Edit για τον απο κάτω: Μάλλον θα πάω σε καμιά 10 μέρες που θα έχω κενό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καθώς την αγόρασα από μικρό μαγαζί(Δεν την είχε τότε το Πλαίσιο και το e-shop το αποφεύγω)

Μάλλον για αλλαγή με άλλη αν και θα προτιμούσα να άλλαζα και μάρκα. Θα δείξει

αμα σου πετυχει πες και σε εμενα να το κανω:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χίλια συγνώμη για την καθυστέρηση. Αφού δοκίμασα ανεπιτυχώς τα παραπάνω, το πήγα σε ειδικό.

Ομολογουμένως και εκείνος παραξενεύτηκε και αρχικά, δυσκολεύτηκε να βρει τι έπαιζε...

Στις προσπάθειές του, κάποιες φορές κατάφερνε να ανοίξει τον υπολογιστή. Μετέπειτα βρήκε πως είχε καεί ένα κομμάτι της μητρικής, ακριβώς κάτω απ'τον ανεμιστήρα του επεξεργαστή ΑΛΛΑ αυτό ίσως προκλήθηκε αφού εγώ τα ξήλωσα όλα και τα επανασύνδεσα. Το μυστήριο ή παραμένει ή έφταιγε το ότι είχε καεί το κομμάτι.

Εν κατακλείδι, η μητρική ( MSI V2 NEO ) αλλάχτηκε στα πλαίσια εγγύησης και όλα τζάμι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.