Jump to content



Ερώτηση για θερμοκρασίες 920


Ne0

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά...

Έχω μια ερώτηση να κάνω που αφορά το σύστημά μου το οποίο έστησα σήμερα το πρωί!

Έχω τον i7 920 σε μητρική asus P6T deluxe V2, με ψήκτρα την Coolermaster Hyper N520 και με artic κεραμική!

Κοιτάζοντας τις θερμοκρασίες στο bios...τις είδα να κυμαίνονται μεταξύ 49 και 54 βαθμών κελσίου κατά τη διάρκεια της σημερινής μέρας!

Επειδή δεν έχω ιδέα που ακριβώς θα πρέπει να κυμαίνονται κανονικά οι θερμοκρασίες στους 920, μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε?

Είναι φυσιολογικές αυτές οι θερμοκρασίες?

Αν όχι τι πρέπει να διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη μητρικη κι εγω περιπου 49-50 εχω...Και σε load θα δεις 70αρια και βαλε...Με την rampage II gene ειχα καπως χαμηλοτερες θερμοκτασιες...Το συστημα σου ειναι σε κανονικη συχνοτητα η κλοκαρισμενο???

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομιζω να εχεις προβλημα...Κι εμενα προχτες που εβαλα την P6T deluxe V2 μου εκαναν εντυπωση η θερμοκρασιες αλλα ψαχνοντας σε διαφορα φορουμ βρηκα κι αλλους με παρομοιες θερμοκρασιες.

Εγω εχω τον επεξεργαστη μου 20*180=3600 με 1.16ν και εχω idle 50 και load 75+...

Τσεκαρε για καλο και για κακο οτι η ψυκτρα σου παταει καλα,και προχωρα...Ολα οκ...;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.