Jump to content



Spinner προβλημα ή κάτι άλλο ?


ChSin7

Recommended Posts

Δεν μπορώ να βοηθήσω :mamba:

Ο δικός μου πηγε Σαββατο Πλαίσιο για ελεγχο, Δευτέρα τον πήρα πίσω αφου ειπαν οτι δεν έχει πρόβλημα. Την ιδια μερα αγοράστηκε κανονικά άλλος ένας και έγινε clone με Acronis. Μου φάνηκε οτι πηρε λίγο παραπάνω (περίμενα να κάνει λιγότερη ώρα) αλλά έγινε το clone χωρίς προβλήματα. Εχτές σε ένα reboot μου φάνηκε ότι ο παλιός 640AAKS άργισε λίγο το initialize του ICH10R. Σήμερα το πρωί δεν το βρίσκει....

Ο καινούργιος παίζει μια χαρα.

Τροφοδοτικό ή μητρική τους στέλνει ? Enermax 850 // Gigabyte EP45-UD3P ??

To πολύμετρο δεν έδειξε τίποτα κακό....

edit: Ξέχασα να ρωτήσω, αν δεν είχα κάνει το clone και έχανα τα δεδομένα μου, θα ήταν κακό να βρίσκανε τον δίσκο πρωί-πρωί πριν καν ανοίξουν, μέσα στο κατάστημα έτοιμο για rma μαζί με την τζαμαρία ? Δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλάζουν "καμμένα" σε dt και πράγματα όπως ο δίσκος που μπορεί τα δεδομένα του να είναι πολύτιμα να σου κάνουν τους "δυσκολους".

Link to comment
Share on other sites

είναι σα το φωτογραφείο, πας τις φωτογραφίες του γάμου σου

και σε περίπτωση καταστροφής οφείλουν να σου δώσουν ένα ίδιο άδειο φιλμάκι.

τα δεδομένα μας, δεν τους απασχολούν.

τα ίδια και στα κινητά(service)

τα ίδια παντού.

βλέπουν ένα προιον

άμα σκάσει έσκασε

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο κακός. Στα service αναλαμβάνουν να επισκευάσουν το ελλατωματικό hardware και δεν αναλαμβάνουν καμία ευθύνη για απώλεια δεδομένων. Όταν παραλαμβάνουν ένα χαλασμένο προιόν όπως ο σκληρός έχει σου δίνουν να υπογράψεις ένα έγγραφο που περιλαμβάνει κάποιους όρους. Σε έναν απ' αυτόν αναφέρονται και τα όσα παραπάνω επισήμανα :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

'Εσκασε και ο αντικαταστάτης του 640AAKS....

Ξηλώθηκαν ΟΛΟΙ οι molex-to-sata converters (είχαν μπεί για να γλυτώσω καλώδια - modular PSU) και στο επόμενο παρόμοιο πρόβλημα πάει το ENERMAX τροφοδοτικό στα σκουπίδια....

(asta diala)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.