Jump to content



Επιλογη μνημης για αρχαριο.


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια χαιρετω το forum με αυτο το πρωτο μου post, καλα overclocking να εχετε ολοι σας.

Εχω την cpu i5 750 socket 1156 με το μαμα fan και την μητρικη asus p7p55d το τροφοδοτικο thermaltake litepower 600 watt και θελω να ασχοληθω με το overclocking βρηκα ενα καταπληκτικο review στο forum http://www.outofspecs.gr/forum/showthread.php/3684-ASUS-P7P55D-Review αλλα δεν καταλαβα καποια πραγματα για να αρχισω το o.c.Για αρχη θελω να ανεβασω την cpu.Οταν ανεβαζεις την cpu ανεβαινει και η συχνοτητα απο της μνημες και αν ναι, τι μνημες να αγορασω π.χ συχνοτητα, volt,timing 1 μνημη η dual, ωστε να μην εχω προβληματα? Επισης, εχω vga την gforce gtx 560ti, κινδυνευει να καει ? μηπως να βρω μια πιο φθηνη να βαλω πανω ως που να τελειωσω με το o.c ?.Ευχαριστω εκ των προτερων.Νικος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.