Jump to content



Βοήθεια με μvήμες....


papajohn87

Recommended Posts

Έχω 4x1G Cell shock V2 στα 800.Αλλά όταν ανεβάζω το FSB του επεξεργαστή ανεβαίνουν και αυτές με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το PC και να με πηγαινει σε default mode από μονο του.. άμα τισ χαμηλόσω κατεβαίνουν από τα 800 στα 751mhz τι να κάνω έχει κανέις μια ιδέα?

Το σύστημα μου

CPU:Q9400

Mobo: P5E ASUS

RAM:4x1G Cellshock V2 800Mhz

Graphic Card:8600GT

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι για πολλα πολλα οι συγκεκριμενες..αλλα λεω μηπως αν τα ανεβαζε τον βοηθουσε..

Στα 830mhz με εβγαζε error στο memtest..

Ναι στο 680i ειναι κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4x1G Cell shock V2 στα 800.Αλλά όταν ανεβάζω το FSB του επεξεργαστή ανεβαίνουν και αυτές με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το PC και να με πηγαινει σε default mode από μονο του.. άμα τισ χαμηλόσω κατεβαίνουν από τα 800 στα 751mhz τι να κάνω έχει κανέις μια ιδέα?

Το σύστημα μου

CPU:Q9400

Mobo: P5E ASUS

RAM:4x1G Cellshock V2 800Mhz

Graphic Card:8600GT

μηδαμινή διαφορα εως και καθολου απο τα 800 στα 751

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να δωσει αυτες δεν ανεβαινουν...

Απλα θα πρεπει να εχεις τις μνημες unlinked απο το fsb

αυτο πως γίνεται?

οταν ανεβαινει η συχνότητα του επεξεργαστη ειναι φυσικο να ανεβαινουνε και η μνημες εκτος αν της κατεβασεις εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4x1G Cell shock V2 στα 800.Αλλά όταν ανεβάζω το FSB του επεξεργαστή ανεβαίνουν και αυτές με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το PC και να με πηγαινει σε default mode από μονο του.. άμα τισ χαμηλόσω κατεβαίνουν από τα 800 στα 751mhz τι να κάνω έχει κανέις μια ιδέα?

Το σύστημα μου

CPU:Q9400

Mobo: P5E ASUS

RAM:4x1G Cellshock V2 800Mhz

Graphic Card:8600GT

Βαλε το fsb στα 400 και κανε overclocking παιζοντας μονο με τον πολλαπλασιαστη.

Και οι μνημες θα μεινουν στα 800, και θα ναι και 1 : 1 με το fsb της cpu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.