Jump to content



Ενισχυτής


alexkhr

Recommended Posts

Ξέρετε τι λέει αυτός ο ενισχυτής?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1218913

Θέλω να φτιάξω ένα σετ 5.1. Κυρίως ταινίες θα βλέπω κατα 70% και 30% μουσική (mp3).

Περιμένω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που πρέπει να το μάθουμε για να απαντήσουμε,έτσι γενικώς ανάμεσα στον Onkyo και έναν άλλον,εγώ θα προτιμούσα τον Pioneer VSX-819H,μόνο και μόνο επειδή υποστηρίζει DTS-HD και άλλα τόσα format ήχου που ο Onkyo δεν έχει.

Τον Onkyo όμως τον κόβω πολύ πιο δυνατό από τον Pioneer.

Link to comment
Share on other sites

Ο Onkyo είναι ψηφιακός και για αυτόν τον λόγο έχει διαφορετικό ήχο και πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα σε σχέση με τους "απλούς" class AB AV Amps. Παρόλα αυτά αν δεν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκινάς μια βόλτα για saturn,media markt κτλ,βλέπεις ένα ηχείο που σε ενδιαφέρει,και λες να το βάλει όποιος είναι εκεί να παίξει.

Θα δεις ποιό σου αρέσει όπως παίζει,και τότε ψάχνεις την κατάληλο ενισχυτή,aka μας λες αποτελέσματα.:p

Αν δεν σου γυαλίσει σετ ηχείων μαζί sub,τότε κάνε και ένα κόπο να ακούσεις το YST-SW515 της Yamaha στα 300ε (δεν ξέρω πόσα δίνεις,πρέπει να μας το εμπιστευθείς και αυτό.:triniti:),το έχουν σίγουρα όπου και να πας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.