Jump to content



Φωτογραφικη γυρω στα 300 ευρω, υψηλων επιδοσεων


Recommended Posts

Ψαχνω για μηχανη ευκολη στη χρηση, σχετικα κομπακτ αλλα με καλο φακο-ζουμ που δε θα με ταλαιπωρησει με πολυπλοκες ρυθμισεις και προβληματικες φωτογραφιες (κουνημενες, λαθος χρωματα, κλπ) που απαιτουν ιδιαιτερους χειρισμους. Ειμαι μεταξυ

1. Panasonic Lumix TZ7

2. Canon SX200 IS

3. Canon Ixus 980IS

Εκει προσθετω και οποια αλλη μου προτεινετε. Το μπατζετ ειναι στα 300 περιπου ευρω. Δεν αποκλειω εντελως τις dslr αλλα για να ειμαι ειλικρινης δε γνωριζω εαν θα μου προσφερουν κατι παραπανω σε σχεση με μια πιο κομπακτ, για τη χρηση που προοριζεται... :haha:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι θες:

1) μεγαλυτερο exposure time (15 δευτ)

2)hdmi

3) ευκολια στη χρηση , για την πανασονικ δεν εχω ιδεα

4)Δεν εχει περιορισμο στο video

5) λιγο μεγαλυτερη οθονη )

6) ελειψη manual focus

Και καλυτερη διαχείριση θορυβου στα μεγαλα iso

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον συγκριτικο ! ΠΑντως παντου φαινεται οτι οι ΤΖ εχουν ενα ελαφρυ προβαδισμα.

Η κανον υπερτερει στο οτι εχει manual ρυθμισεις αλλα αυτο ειναι κατι που δεν με απασχολει καθολου. Επισης οι ΤΖ υπερτερουν στο βιντεο-ηχο που παλι ομως δεν με απασχολει. Στον τομεα καθαρα "ευκολη και καλη φωτογραφια" οι ΤΖ εχουν το ελαφρυ προβαδισμα

Link to comment
Share on other sites

εγω προτιμησα την tz σε σχεση με την κανον για α) μπαταρια β) μου φανηκε επικινδυνο το φλας, πιατοταν ευκολα + οτι δε μ αρεσουν τα πολλα κινητα μερη...

αρκετα βολικο ειναι το ζουμ στο βιντεο επισης.

τελος, το exposure μπορει να παει μεχρι 15/30/60" αλλα σε preset της μηχανης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.