Jump to content



GTX 295 (Furmark Xtreme Burning Mode)


sayan2

Recommended Posts

Γνωριζω οτι γενικα τα dual gpu ειναι αρκετα ζεστα, και δοκιμασα να δω που φτανουν τα temps μου. Το διαγραμμα σκαρφαλωσε στους 104 κελσιους!! Βρισκομαι σε δωματιο με κλιματισμο και η καρτα ειναι σε stock clocks. Ειναι φυσιολογικες οι θερμοκρασιες η να ανησυχω?

Θα δοκιμασω και και με oc στα 650/1446/1197 να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο stretch tool ειναι οτι πιο brutal (χρησιμοποιω κοσμια γλωσσα) υπαρχει για να δεις max temps της gpu που διαθετεις.Εχω δει 119 βαθμους στην 9800gx2 σε stacker stc-01 με airflow τσουναμι.:p

Οι θερμοκρασια που επιασες την βλεπω απολυτα φυσιολογικη.Τωρα οσο αφορα αν μπορεις να τη μειωσεις δε μας ειπες τι κουτι εχεις και κατα ποσο το airflow ειναι ικανοποιητικο.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο stretch tool ειναι οτι πιο brutal (χρησιμοποιω κοσμια γλωσσα) υπαρχει για να δεις max temps της gpu που διαθετεις.Εχω δει 119 βαθμους στην 9800gx2 σε stacker stc-01 με airflow τσουναμι.:p

Οι θερμοκρασια που επιασες την βλεπω απολυτα φυσιολογικη.Τωρα οσο αφορα αν μπορεις να τη μειωσεις δε μας ειπες τι κουτι εχεις και κατα ποσο το airflow ειναι ικανοποιητικο.

To κουτι ειναι το: Thermaltake Soprano RS 100 Full Tower και το airflow δεν ειναι ιδιαιτερα ενισχυμενο. Λετε οτι ειναι καπως υπερβολικο το συγκεκριμενο stress, αλλα γενικα οι θερμοκρασιες (σε games οπως crysis) παιζουν στους 98 βαθμους μετα απο κανα μισαωρο παιχνιδιου. Οχι πολυ πιο κατω απο το stress του FurMark δλδ.

Link to comment
Share on other sites

To κουτι ειναι το: Thermaltake Soprano RS 100 Full Tower και το airflow δεν ειναι ιδιαιτερα ενισχυμενο. Λετε οτι ειναι καπως υπερβολικο το συγκεκριμενο stress, αλλα γενικα οι θερμοκρασιες (σε games οπως crysis) παιζουν στους 98 βαθμους μετα απο κανα μισαωρο παιχνιδιου. Οχι πολυ πιο κατω απο το stress του FurMark δλδ.

Σχετικα μικρο το κουτακι (σε σχεση με stacker και καποια lian li ) αν δε γινετε και χαμος μεσα απο καλωδια ρευματος καλωδιοταινιες κτλ τι να σου κανει το κακομοιρο?Παντως δεν εχεις κανενα λογο να ανυσηχεις για την καρτουλα. Αστη να ψηνετε για σενα οσο θα απολαμβανεις τα games σου.Η θερμοκρασια (ακομα και με κλιματισμο) ειναι απολυτα φυσιολογικη και τυπικη για ενα Ελληνικο καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε μου!! Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο χαλια τα καλωδια τοποθετημενα.

Μαζεψε τα τοτε και προσπαθησε να τα κρυψεις πανω στο σασι του tower στη πλευρα που παταει η μητρικη σου.

Αν ειναι οντως χαλια τοποθετημενα θα εκπλαγεις με τη δουλεια που κανει ενα σωστα αεριζομενο κουτι και οι θερμοκρασιες που εχεις μπορουν να πεσουν απο 5 εως 10 βαθμους ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.